Menü

Mert Tunçmakas

Mert Tunçmakas, 1988 İstanbul doğumludur. İlk ve ortaokul yıllarında klasik, akustik ve elektrik gitar öğrenerek başladığı müzik hayatında daha sonra çeşitli kayıt stüdyolarında asistanlık yaparak bir yandan müzik üretiminin tekniklerini pratik etmiş, bir yandan da belgesel, dizi müzikleri ve kendi şarkılarını üretmeye başlamıştır.

2010 yılında Erekli - Tunç Stüdyosu'nda tanınmış pop - rock prodüktörü Rıza Erekli ile çalışmaya başlayan Tunçmakas, Ajda Pekkan, Selda Bağcan, Hadise, Seyyal Taner gibi isimlerin projelerinde kayıt mühendisi, başkaca birçok önemli projedeyse enstrümanist ve aranjör olarak görev almıştır. Stüdyo çalışmalarının yanında Yalın, Kalben, Tan Taşçı, İrem Derici gibi birçok sanatçıya sahnede de eşlik eden Tunçmakas, 2018'de beş şarkılık EP'si "En Derinde"yi Rıza Erekli prodüktörlüğünde çıkarmıştır.

2020 yılında söz, müzik ve aranjesi kendisine ait olan tekli çalışması "Kaç Kere" ve "Kaç Kere Akustik Versiyon"u dinleyiciye sunmuştur.

2021 yılında Avrupa Müzik ile yayınladığı ve Spotify Türkiye tarafından "Yılın En İyi Alternatif Şarkıları" listesine seçilen teklisi "Öyle Değildir"den sonra Selahattin Sarıkaya'ya saygı albümü olan "Sevda Yüklü Şarkılar"da "Bir Sevgili Bulamadım" adlı parçayı seslendirmiş, hemen ardından "Çok Yakın Sonum" adlı teklisini çıkarmıştır. Ekim ayında "Kara Bulut" ve "Kara Bulut Akustik Versiyon"u yayınlayan Tunçmakas, 2022 Şubat ayında çıkardığı teklisi "Zaman Geçmiyor"un ardından şimdi "İnan" ile karşımıza çıkıyor.


Ekleyen:  SözMüzik.Com
Puan:
İlgili link:  Mert Tunçmakas Instagram
Ziyaret sayısı: 48
  
[ Biyografi dizinine dön ]