Menü

Ezgi Ayçe

İzmir doğumlu Ezgi Ayçe, üniversite için İstanbul'a geleceği yıllara dek, çok sevdiği Akçakoca'da büyümüştür. Ortaokul yıllarında annesinin yönettiği korolarda, lise yıllarında babasının kurduğu lise orkestrasında bas gitar çalmış, şarkı söylemiş ve aynı dönemde şarkı yazmaya başlamıştır.

Peyzaj yüksek mimarı olan Ezgi Ayçe, 2010 yılında mesleğini bırakarak müzik hayatına atılmıştır.

Gülçin'in "Davet" albümünde yer alan "Bi Kahve" ve "Yeni Yılın Kutlu Olsun", What da Funk grubunun seslendirdiği "Serseri Aşk" gibi farklı sanatçı ve albümler için de söz ve müzik üreten Ezgi Ayçe, YouTube'da yaptığı akustik performans kayıtlarını Zuhal Müzik sponsorluğunda gerçekleştirmektedir.

İlk teklisi, söz ve müziği kendisine ait olan, klibi Barcelona'da çekilen Enbe Orkestrası'nın 2018 yılındaki albümünün çıkış parçası "Yarım Sevda" ile müzik dünyasına merhaba demiştir.

Ardından 2019 Ekim'de sözü müziği Sezen Aksu'ya ait "Ateş Böceği"ni Serdar Ayyıldız ile birlikte söylemiş ve şarkı Serdar Ayyıldız'ın proje albümünün çıkış parçası olmuştur.

Ajda Pekkan, Behzat Gerçeker gibi sanatçılarla sahne ve albüm kayıtlarında çalışma fırsatı yakalayan Ezgi Ayçe, 2020 yılında söz ve müziği kendisine ait olan, "Derin Yemin"i yayınladı.

Ajda Pekkan ile 4 yıllık çalışmasının ardından Ajda Pekkan şarkılarını kendine has yorumu ve Caz versiyonlarıyla "Ezgi Ayçe Sings Jazzy Ajda" projesi ile Zorlu PSM Touche'de dinleyici ile buluşturdu.

Ezgi Ayçe son teklisi "Hayırdır"ı Pasion Turca etiketiyle dinleyici ile buluşturdu.

Sözleri Ezgi Ayçe ve Nehir Kıyıcı, bestesi de Ezgi Ayçe'ye ait olan "Hayırdır"ın düzenlemesi Serdar Ayyıldız'a ait.

"Ayrılık sonrası hayatına devam eden güçlü kadınların hikayesini ve ayrılığa, yalnızlığa bakış açımı anlattım..." dediği şarkının klibini ise Ahmet Can Tekin çekti.


Ekleyen:  SözMüzik.Com
Puan:
Ziyaret sayısı: 95
  
[ Biyografi dizinine dön ]