Menü

Mert Carim

Mert Carim, ilk olarak 2 yaşındayken kendisine alınan enstrüman ile müzikle tanışmıştır. Sanatçı ilkokul, ortaokul ve lise yıllarında birçok tiyatro ve müzik gruplarıyla çalışmalar yapmıştır. Liseyi Üsküdar Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Carim, mezun olduktan sonra eğitimini tiyatro ve klasik Türk Müziği alanında devam ettirmiştir.

2005 yılında kurdukları müzik grubuyla İstanbul'un çeşitli yerlerinde sahne alan sanatçı, 2008 yılından itibaren sahne çalışmalarına solo olarak devam etmiştir. Bu süre zarfında çeşitli müzikallerde ve tiyatro oyunlarında yer alan Mert Carim, 2015 senesinde GTR Müzik ailesi bünyesinde Fox TV'de yayınlanan "İnadına Aşk" isimli dizinin müziklerini üstlenmiştir. Sanatçı aynı sene "Fosforlu Müzikali"nde oyuncu olarak seyirciyle buluşmuştur.

Mert Carim; söz ve müziği kendisine ait olan "Kış Düşmeden" adlı ilk teklisini, GTR Müzik etiketiyle 2016 yılında dinleyicilerin beğenisine sunmuştur. Bu çıkışı yine söz ve müzikleri kendine ait olan, 2018 yılında çıkardığı "İstirhamım Olur" ve 2020 yılında çıkardığı "Senden Sonra" isimli tekliler takip etmiştir. Müzik çalışmalarıyla beraber, oyunculuk çalışmalarına da ara vermeden devam eden sanatçı 2016 yılında Şahane Damat (Star Tv), 2017 yılında Yalaza (TRT), 2020 yılında ise Tövbeler Olsun (TRT) Dizileriyle ekrana gelmiştir. Mert Carim aynı zamanda "Tövbeler Olsun" dizisinin müziklerini de yapmıştır. Besteleri büyük beğeni toplayan Carim; Gökhan Türkmen, Berkay, Hande Ünsal, Bora Uzer gibi bir çok sanatçının albümünden besteci kimliğiyle yer almıştır.


Ekleyen:  SözMüzik.Com
Puan:
Ziyaret sayısı: 96
  
[ Biyografi dizinine dön ]