Menü
Yeni Albüm : Ayben'in ilk albümü: "Sensin O"
03 Mayıs 2008 Cumartesi - 02:50 GMT
Ayben

Türk hiphop'unun kız sesi Ayben, uzun zamandır beklenen ilk albümü "Sensin O" ile müzşk marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. "Sensin O" albümü Ceza, Fuchs, Killa Hakan, Ursula Rucker, Fuat, Emrah Karaca, Mercan Dede, Tarkan Gözübüyük ve Fairuz Derinbulut gibi ünlü isimleri biraraya getiriyor...

Profesyonel müzik kariyerine 1998 yılında Ceza ve Fuchs tarafından kurulan Nefret'in Meclis-i Ala albümünde "Yüzyüze" isimli parçayı seslendirerek başlayan Ayben; Sertab Erener, Ceza, Nefret, Burhan Öcal, Aylin Aslım, Fuat,Killa Hakan, Dj Funky C, Rza(from wu tang usa), Nil Karaibrahimgil, Fairuz Derin Bulut gibi farklı müzik türlerini icra eden sanatçılarla yaptığı çalışmalarla önemli bir kitle edindi.

Ayben yurt içinde ve yurt dışındaki Rock'n Coke, H2000, Creamfield Fest(The Prodigy'nin alt grup), Kadıköy Kreuzberg Jam 1-2 (Berlin), Die Bewegung (Essen,Hamburg), MTV Türkiye Lansman Party gibi pek çok festival ve etkinlikte konserler verdi. Ayrıca Fatih Akın ın ödüllü filmi Crossing the Bridge'de yer aldı.

Ayben'in merakla beklenen ilk solo albümü "Sensin O" 1 senelik bir çalışmanın meyvesi. Ceza, Fuchs ve daha nice Türk rapinin önemli ismi Ayben'e ilk albümünde destek oldu. Toplamda 19 parçanın yer aldığı albümde rapten, rock'a, arabesk'e uzanan farklı müzik türleri karşımıza çıkıyor. Bir parçada rock müziğin önemli prodüktörü Tarkan Gözübüyük imzası varken diğerinde Cem Karaca'nin unutulmaz parçası "Raptiye Rap Rap"ta sanatçının oğlu Emrah Karaca'ya rastlamak mümkün.

Albümün prodüktörlüğünü Fairuz Derin Bulut'un gitaristi Demir Kerem Atay üstlendi. "Sensin O" dinleyenleri Ayben'in iç dünyasına götürüyor. Dinleyici birbiriyle tezat içindeki iki farklı Ayben'in kapışmasına tanık oluyor. Bunun en güzel ürünü "Benim O" da albümü en iyi özetleyen parça, aynı zamanda klip parçası.

Ayben'in fotoğraflarında Candaş Arın'ın imzası var. Klibi ise Ceza'nın kliplerinden de tanıdığımız Atıf Ülkü çekti.

Ayben : "Sensin O" şarkı listesi:

1. Benim O
2. Ruhun Gemisi
3. Rap Rap
4. Varsa Gelsin
5. Çıkmaz Sokak
6. Bende Kalmadı Kal
7. Red Kit
8. Rüzgar Olmak
9. Bu Böyle Olmaz
10. Kısmet
11. Dişi Köpek
12. Kork Bizden
13. Will We Ever Learn
14. Vakit Yok
15. Tek Bileğiz
16. Aşk Olsun
17. Gözlerim Ağlar
18. Ölüm Sessizliği
19. Adı Üsküdarlı