Menü
Yeni Klip : Bedük'ten 2. klip: "Better Than My Baby"
05 Şubat 2008 Salı - 13:15 GMT
Bedük

Bedük'ün ikinci video klibi hayranlarından aldığı büyük istek doğrultusunda "Better Than My Baby" adlı şarkısına çekildi. Bedük ilk klibi "My Woman" da olduğu gibi Türkiye'nin en iyi klip yönetmeni Murad Küçük ile çalıştı. Film Side yapımcılığında 16 mm. film formatında çekilen klibin görüntü yönetmenliğini, daha önce Snoop Dogg, Justin Timberlake gibi birçok ünlü sanatçının video klibinde de görüntü yönetmenliği yapan Amerikalı Robert Benavides üstlendi. Klip için özel olarak ince detaylarla hazırlanan üç değişik set geceden sabaha dondurucu bir soğukta saatler süren yoğun bir çalışmaya sahne oldu.

Bir çok ünlü dansçının da yer aldığı klip, kalabalık bir cast'a ve tüm klişe klip formatlarını yıkan bir temaya sahip. Klipte canlı performanslarda Bedük ile beraber çalan grup arkadaşları, Ankara'dan ve İstanbul'dan katılan çocukluk arkadaşları ve ünlü dansçılarla beraber yaklaşık 30 kişi rol aldı. Albümün ilk videosu "My woman"ın da klibinde dans eden Uğur Yıldıran bu klipte de Bedük'le beraber dans ederken eğlenceli dans koreografilerine de imza attı.

"Better Than My Baby" klibindeki dövüş sahneleri çok konuşulacağa benziyor. Bedük ve Murad Küçük klipte, Edward Norton ve Brad Pitt'in oynadığı Fight Club filminden yola çıkarak sıra dışı bir klibe imza attı.

Bedük'ün ortaokul dönemlerinde taekwondo dersleri alması dövüş figürlerindeki gerçekçiliği arttırdı.

Klip özünde; Bedük konserlerine günlük yoğun ve stresli yaşamlarına renk katmak, dans etmek için gelen ve deşarj olan herkesin bir yansıması...