Menü
Müzik Haberleri : 4 Pespembe Gün Trend Show'da sizi bekliyor!
27 Eylül 2007 Perşembe - 22:47 GMT
Trend Show'08

Yılın en yeni ürünlerinin tanıtıldığı ve birbirinden eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapan gençlik festivali Trend Show, bu yıl erken çatlıyor ve 25 - 28 Ekim 2007 tarihleri arasında geri dönüyor. Vodafone ana sponsorluğunda Lütfi Kırdar'da düzenlenecek olan Trend Show'08; konserleri, gösterileri, aktiviteleri, oyunları, imza saatleri, atölyeleri ve yüze yakın genç markanın yenilikleri ile gençlere bir kez daha unutamayacakları 4 gün yaşatacak...

Son 3 yıldır, ortalama 60.000 gencin doyasıya eğlendiği 4 günlük gençlik festlivali Trend Show bu yıl dördüncü kez düzenleniyor. Ana sponsorluğunu Vodafone'un üstlendiği Trend Show'08, 25 Ekim Perşembe günü başlayacak ve 28 Ekim Pazar akşamı son bulacak. Her sene olduğu gibi 100'e yakın markanın en yeni ürünlerinin sürprizlerle tanıtıldığı bu dev organizasyonda, liste başı sanatçılardan konserler, uluslararası gösteriler, aktiviteler, oyunlar, yarışmalar, imza ve buluşma saatleri ve workshoplar yer alıyor. Trend Show'08 geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da temasına sahip çıkıyor ve "Fark'a Saygı" ilkesiyle gençlerle buluşuyor.

20 Konser, 30 gösteri, 45 imza saati, 15 workshop

Bu sene Vodafone sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Trend Show'08'nin içeriğinde liste başı sanatçılardan toplam 20 konser, ünlü şarkıcı, sporcu, yazar ve çizerlerden 25 imza saati, yurtiçi ve yurtdışındaki ünlü gösteri ekiplerinden daha önce hiçbir yerde izlenmemiş toplam 30 show ve 100'e yakın genç markanın 2008 ürünleri yer alacak.

Trend Show'08'de Konsere Doyulacak!

Trend Show'08'nin ana sahnesinde yer alacak konserler hem lise ve üniversitelerde yapılan anketlerle, hem de www.trendshow.com.tr sitesinde yer alan forumdaki oylar ile belirlendi. Trend Show'08 sanatçı listesinde Duman, Nev, Hayko Cepkin, Göksel, Gripin, Aylin Aslım, Sagopa Kajmer, Aslı ve daha birçok ünlü grup ve sanatçı yer alacak.

Çıktıkları ilk günden beri yalnızca rock müzik dinleyicilerinin değil, tüm müzik severlerin gönüllerinde şarkılarıyla taht kuran ünlü rock grubu Duman, bu yıl ilk kez Trend Show sahnesinde olacak.

Yeni albümüyle Eylül ayı başında hayranlarını mest eden Nev de bu yıl Trend Show'da olacak. Yıllardan beri gerek imza attığı albümler, gerekse muhteşem sahne performansıyla büyük bir hayran kitlesi olan Nev, yeni albümünden şarkılarının da yer alacağı repertuarıyla gençleri coşturmaya hazırlanıyor.

Başarılı sahne performansları ve klavyesinden çıkan büyülü sesler ile gerçekleştirdiği her performansta dikkat çeken Hayko Cepkin ise yeni sahne şovuyla Trend Show'un sürprizlerinden biri olacak.

Pop müzik dünyasına getirdiği alternatif lezzetle müzikseverlerin kalbinde her zaman özel bir yere sahip olmayı başaran Göksel de kendine özgü yorumu, besteleri, şarkı sözleri ve duruşu ile Trend Show'08'in önde gelen isimlerinden biri olacak.

Rock müzik dünyasının başarılı performans gruplarından biri olan Gripin de Trend Show sahnesinde sevilen şarkılarını seslendirecek. Kendi adlarını verdikleri ikinci stüdyo albümlerinden "Böyle Kahpedir Dünya", "Sensiz İstanbul'a Düşmanım", "Baba Mesleği" ve "Zor Geliyor" gibi parçalarla hayran kitlesini genişleten Gripin bu yıl ilk kez Trend Show'da olacak.

"Mary Jane" grubuyla yıllar önce Gitar Bar ve Kemancı sahnesinden tanıdığımız Aslı, Teoman'ın vokalistliğinden ayrıldıktan sonra sırasıyla "Neresindeyim - 2000", "Su Gibi -2004" ve "Söylediğim Şarkılarda Saklı - 2007" albümlerine imza attı. Aklımıza kısa kızıl saçları ve "Ölüm Kapımı Çalmasa da" şarkısıyla kazınan güzel rockçu, bu sene Trend Show 08'de toplanan hayranlarını, 3. albümünün çıkış şarkısı "Dans Etmeye İhtiyacım Var" ile coşturacak.

Rap müzik dünyasının önde gelen isimlerinden Sagopa Kajmer, kitleleri peşinden sürükleyen şarkıları ile Trend Show'da olacak.

Bu isimlerin yanı sıra Türk Rock müziğinin bir başka önemli kadın sesi olan Aylin Aslım'da Trend Show sahnesinde olacak. Başarılı sahne performansıyla Aylin Aslım, bu yıl da Trend Show sonrası en çok konuşulacak isimlerden biri olacak.

Yeni gruplar "Newcomers' Stage"'de

Trend Show'da bu sene, önceki yıllardan farklı olarak "Newcomers' Stage" adlı ek bir sahne daha olacak. Gençlerin değer verdiği, sahip çıktığı, şarkılarını ezbere bildiği, devamlı takipçi kitlesini artıran 7 isim/grup, Perşembe – Cuma – Cumartesi günleri Trend Show08 alternatif sahnesinde olacak. Newcomers' Stage'de gençleri coşturacak isimler Malt, Gökçe, Kreş, Üçnoktabir, Grizu, Buz ve İstanbul Attack olacak.

Yepyeni Gösteriler, Yarışmalar İlk kez Trend Show'08'de

Trend Show'08 bünyesinde yine birbirinden renkli gösteriler yer alacak. Evde yalnızken asla denememeniz gereken bir gösteri olan, elastik dansçı Delia du Sol'un inanılmaz şovu Türkiye'de ilk defa Trend Show'08'de sahnelenecek. Klasik dans eğitimi almış ve aynı zamanda inanılmaz bir akrobatlık yeteneğine de sahip olan Delia du Sol sadece 50 cm uzunluğundaki bir kutuya girebiliyor. Hayatta bazı şeylerin imkânsız olduğunu düşünüyorsanız, Delia du Sol'un muhteşem şovu fikrinizi değiştirecek.

Trend Show'08'nin en şaşırtıcı gösterisi olmaya aday olan bir diğer isim ise Bedlam Oz. Dev boruların içinde eğilip bükülen, hemen ardından rengârenk kılıklara bürünen bu ikili Trend Show sahnesinde izleyenleri şaşırtacak sürpriz şovlar yapacak. Trend Show boyunca her gün 2 inanılmaz gösteriye imza atacak olan Bedlam Oz, Trend Show'08'e damgasını vuracak.

Trend Show gösterileri arasında, sirk sanatçılarından ışıklı poi gösterisine, yakın plan illüzyonistlerden perküsyon şov ve workshoplarına kadar birçok orijinal gösteri sanatçısı da gençlerle buluşacak.

Amatör müzik grupları "Cover Fest'te kıyasıya yarışacak!

Müzik ile uğraşan liseli müzik gruplarına destek olmak ve onları müziğe teşvik etmeyi amaçlayan müzik yarışması Cover Fest 07 başlıyor.

Bu yıl 3.sü düzenlenecek yarışmada, birbirinden yetenekli 30 liseli müzik grubu yarışacak. Elemelerinin Beyoğlu Studio Live'da, finalinin ise Türkiye'nin en büyük gençlik platformu TREND SHOW 08'de gerçekleştirileceği organizasyonu kaçırmayın.

Trend Show'da yine "Fark'a Saygı" var

İçeriğini liseli ve üniversitelilerin belirlediği tek gençlik etkinliği olan Trend Show, 2007 yılında da 30 lise ve 15 üniversiteden gelen öğrencilerin oluşturduğu danışma kurullarından çıkan talep doğrultusunda "Fark'a Saygı" ilkesini sahiplenmeye devam ediyor. Bu sene Trend Show'un içerisinde "Fark'a Saygı" mesajını yansıtacak enstalasyon ise uluslar arası tasarımcı Özlem Yalım tarafından gerçekleştirilecek. Trend Show'08 kapsamında sahne alacak olan tüm sanatçıların da sahneden "Fark'a Saygı" mesajları vermesi bekleniyor.

En İyiler ve En Yeniler Yine Trend Show'da!

Vodafone'un ana sponsorluğunu üstlendiği Trend Show'da telekomünikasyon, elektronik, bilgisayar, spor, kozmetik, giyim, gıda gibi her alandan gençlik markaları, en iyi ve en yeni gençlik ürünlerini birbirinden renkli aktiviteler ve sürprizlerle sunacak. Akıllı Tv, Atlas, Coca Cola, Egos, Ford, Haribo, Garanti Bankası, Gribim.com, Kültist, Mini Cooper, MTV, Neo Fly, Nintendo, Okey, Pegasus, Sabah, Sony, Sütaş, T-Box, T-shirt Store, Trident, Vefa Bozaları, Vestel, Vodafone gibi dev markalar ile Drum, Topkapı Rotaract Kulübü ve UNFPA gibi sivil toplum örgütleri de gençlerle Trend Show'08'de buluşacak.