Menü
Müzik Haberleri : Avrupa liste başı yaptı, MTV Türkiye yasakladı...
06 Eylül 2007 Perşembe - 15:02 GMT
Funda Arar

Ünlü şarkıcı Funda Arar Londra merkezli MTV Avrupa kanalında en çok klibi yayınlanan Türk sanatçılar arasında yer alıyor. Bu kanalda yayınlanan "World Chart Express" adlı programda, çeşitli zamanlarda 6 ayrı klibi gösterilen güzel şarkıcıya, MTV Türkiye tarafından ise ambargo uygulanıyor. MTV Türkiye yetkililerinin böylesi bir ambargo uygulamalarının nedeni Arar'ın parçalarını fazla "arabesk" bulmaları. Klipleri MTV Avrupa'da liste başı olan ünlü şarkıcı, "Avrupa'nın beğendiği kliplerimi Türkiye şubesi nasıl oluyor da beğenmiyor anlayamıyorum" diye konuşuyor.


Rock'çılara yasak! (23 Eylül 2007)

MTV Türkiye, Funda Arar, Kıraç ve Haluk Levent'e ambargo koydu. Geçtiğimiz yıl Sezen Aksu ve Ajda Pekkan'ın kliplerini yayınlamayarak tüm tepkileri üzerine çeken MTV Türkiye yöneticileri, Haluk Levent, Funda Arar ve Kıraç'ın kliplerini yayınlamama nedenini, "Şarkıları çok fazla Anadolu rock" olarak açıklıyor.

YASAKLI SANATÇILAR TEPKİLİ!

Haluk Levent: Bence MTV yönecilerinin politikaları çok doğru. Hepimizi bir kalıba sokmaya çalışıyorlar. Anadolu ritimleri bu kalıbın çok dışında, bizler zaten onlara göre müzisyen de değiliz, hatta hiçbir şeyiz onlar için. Ben şahsım olarak hiçbir rahatsızlık duymuyorum. Zaten beni PowerTürk'de yayınlamıyor. Herkes benim ABD karşıtı şarkılarımı da biliyor. Niye beni yayınlasınlar ki... Benim de böyle bir talebim zaten olmadı, bundan sonra da olmayacak.

Funda Arar: Ben müziğe kalite getirmesi açısından MTV'nin Türkiye'ye gelmesine çok sevinmiştim. Ama onların formatları bir tarza yönelik. Neticede Türkeye'nin MTV'si olarak algılamıyorum. Onlara bu konuda saygı duyarım. İngiltere de daha önce Türkiye sanatçılarından liste yapıp yayınlıyorlardı. Şu an neden böyle bir karar alındı, bilemiyorum. Kendileri bilirler, onlar bize uygun format versinler, biz de ona göre şarkı yapalım.

Kıraç: Beni yayınlayan kanallar var. Türkiye'nin her köşesini geziyorum, dikkatimi bile çekmemişti. Ne yapalım canları sağolsun. Gerekirse onlara uygun şarkı yaparız...