Menü
Röportaj : Neveser Gerginok Röportajı!
22 Haziran 2022 Çarşamba - 17:15 GMT
Neveser Gerginok

"İnan ki Değmez Üzülme" isimli son çalışmasını Kuzey Yapım etiketiyle sevenleriyle buluşturan, Türk Sanat Müziği'nin güçlü sesi Neveser Gerginok yeni projelerini Mine Ayman'a anlattı.

Türk Sanat Müziği'nin yıllardır emek veren çok özel isimlerinden biriniz, kariyerinize ilk ne zaman ve nasıl başlamıştınız?

Müzisyen bir aileye doğmuş olduğum için 5 yaşından beri müziğin içindeyim. Babam bildiğiniz tüm ünlü sanatçılara uduyla eşlik eden bir müzisyen ve hocaydı Necdet Gerginok, ama ilk profesyonel çalışmam "Zamansız Akşamlar"la müzik piyasasına giriş yaptım diyebiliriz.

Kariyerinizde şu ana kadar kaç albüm ve şarkı birikti?

Çok sayıda arşiv albüm kaydım var "Altın Şarkılar" seri albümleri, bestekar albümleri, "Zamansız Akşamlar" solo albümüm, "Yanımdaki Sevgilim" tekli çalışmam ve son olarak "İnan ki Değmez Üzülme" tekli çalışmam...

Son şarkınız "İnan ki Değmez Üzülme" yayında, bu şarkı nasıl ortaya çıktı ve kimlerle çalıştınız?

Beste Ömer Öcal, söz Güzide Füsun Arkış. Daha evvel "Yanımdaki Sevgilim" şarkısında olduğu gibi bir ekip çalışması oldu, önce söz sonra beste gerşekleşti ve en son bana okumak kaldı.

Eşiniz de çok başarılı bir müzisyen, eşinizle birlikte çalışmak nasıl bir duygu?

Birbirinin hem karakterini hem müzikalitesini biliyor olmak insana büyük kolaylık sağlayan bir avantaj, dolayısıyla rahat ve enerjisi yüksek bir iş ortaya çıkıyor.

"İnan ki Değmez Üzülme" klibinizi kim çekti ve nerde çekildi?

Klibi Candar Köker çekti, İstanbul'un muhtelif semtlerinde çekildi.

Bundan sonra sırada yeni bir şarkı ya da albüm çalışması olacak mı?

Evet, pek yakında. Kurban Bayramı'nın 1. günü yeni bir tekli daha yayınlayacağız. Güzel bir yaz şarkısı oldu, umarım dinleyenler de beğenirler.

Sahne çalışmalarınız nasıl gidiyor, yakın zamanda konser programınız var mı?

Konserler zaten hali hazırda devam ediyor, edeceğini de umuyoruz pandemi gibi bir sıkıntı bir daha yaşanmazsa...

Aynı zamanda müzikle ilgili dersler de veriyorsunuz, eğitim programınızdan da bahsedebilir misiniz? Sizden ders almak isteyenler size nasıl ulaşabilir?

Evet ses eğitimi ve ud dersleri veriyorum, sosyal medya üzerinden Neveser Gerginok olarak isteyen herkes ulaşabilir.

Müzik dısında yakında hayata geçecek başka bir projeniz var mı? Bu yaz için planlarınız nasıl?

Müzik dışında bir proje yok zaten yeni çalışmalar epey vakit alıyor, ama bu single çalışmalarının devamı geleceği için tekrar stüdyo çalışmalarına da yoğunluk vereceğiz.

Teşekkürler, sevgiler...

Neveser Gerginok - İnan ki Değmez Üzülme Video Klip