Menü
Röportaj : Koridor Röportajı! (Solist Tolga Atkın)
04 Nisan 2022 Pazartesi - 16:00 GMT
Grup Koridor

Uzun bir aradan sonra "Üzülmedim ki" isimli yeni şarkısını Sinan Toprak Production etiketiyle müzikseverlerle buluşturan Koridor, yeni projelerini Mine Ayman'a anlattı: "8 Nisan'da yeni şarkım yayında olacak!"

Uzun bir aradan sonra yeni şarkınız "Üzülmedim ki" çıktı, eski bir şarkı olan bu şarkıyı yapma fikri nasıl ortaya çıktı?

"Üzülmedim ki" şarkısı aslında çok spontan gelişti eserin bestecisi ve çok değerli abim olan Naci Eray ile bir gün birlikte çay içerken, "yaaaa Tolga benim şarkılarımdan da birini seslendirsene" demişti ve bende tamam abicim söz dedim ve sunduğu birçok eserin içinden ben "Üzülmedim ki"yi seçtim :) ve şu an aldığımız dönüş ve tepkiler inanılmaz güzel ve sanırım müzik yapmayı ve üretmeyi bir daha terk etmeyeceğim :) Çok güzel projeler arka arkaya gelecek bunlardan birisi de benim ekolüm ve idol olarak benimsediğim sevgili Ahmet Kaya şarkısı olacak ama eserin adını vermek istemiyorum bu da sürpriz olsun.

Birçok hit şarkıya imza attınız ve sevilen gruplardan biri olmayı başardınız fakat yeni şarkı için neden bu kadar zaman beklediniz?

Uzun bir süre müziğe ara vermiştim ve bunun sebebini gerçekten bende bilmiyorum :) ama biraz yapımcılar ile ilgili küskünlüklerim de fazlasıyla etkendi. Bu etkenler verilen sözlerin asla ve asla yerine gelmemesiydi. Velhasıl geri döndük ve bu dönüşü hayatta en çok değer verdiğim ve şu anda yapımcım olan sevgili Sinan Toprak'a borçluyum. Yapımcılık dışında bir iş insanı ve tam anlamıyla bir müzik adamı, inanılmaz projeleri arka arkaya dinleyicilerimizin beğenisine sunmaya devam edeceğiz.

"Üzülmedim ki" şarkınızda tarzınızı biraz değiştirmiş gibisiniz, yeni tarzınızı ve yeni müzik planlarınızı anlatır mısınız?

Aslında yorum ve tarz olarak çok değişen bir şey olmadı, yapmış olduğum müzik türünde sadece biraz daha arabesk ve rock müziğini birleştirmeyi istedim. Sözleri ve müziği kendime ait olan "Senin O Gözlerin Var ya" ile çok ciddi bir çıkış yakalamıştım, o dönem Müyap tarafından ödüle layık görülmüştüm ve bu şarkımın da motifsel olarak ciddi anlamda arabesk kalıpları vardı. Bu yüzden tarzımda çok ciddi bir değisiklik olduğunu düşünmüyorum.

Klip çekimin nasıl geçti ve yönetmen olarak kiminle çalıştınız?

"Üzülmedim ki" klip çalışmamızda artık bir kardeş olarak gördüğüm sevgili İmre Haydaroğlu ile çalıştık ve inanılmaz keyifli anlar yaşadık. Yakında bir klip çalışmamız daha geliyor, bu sefer sözü ve müziği bana ait olan bir esere klip çektik ve yönetmenliğini yine İmre Haydaroğlu gerçekleştirdi.

Bundan sonra sırada hangi şarkı var ve ne zaman dinleriz?

8 Nisan'da "Öldüğüm Yalandır" adlı duygusal şarkım yayında olacak. Bu şarkının klip çalışması da bizce muhteşem oldu, duygu yoğunluğu çok yüksek olan bu şarkımı dinleyicilerimle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.

Koridor - Üzülmedim ki Video Klip