Menü
Röportaj : Aylince Röportajı!
14 Mart 2022 Pazartesi - 16:37 GMT
Aylince

Yedi yıl aradan sonra yepyeni projesi "Ey Aşk" ile müzik kariyerine kaldığı yerden devam eden Aylince, yeni şarkısının hazırlık sürecini Mine Ayman'a anlattı: "Ey Aşk o kadar içime sinmişti ki buna ilk dinleyişte aşk diyebilirim..."

Yeni şarkınız "Ey Aşk" yayında, şarkınızın size ulaşma hikayesini ve projede kimlerle çalıştığınızı anlatır mısınız?

İsound ile çalışmaya başladığımızda stüdyoda bir dosya elime geçti. İçerisinde farklı şarkı sözleri vardı. Serkan Usta şarkılardan üçünü bana dinletti ve "Ey Aşk"ı duyunca diğerlerini dinlemek bile istemedim. "Ey Aşk" o kadar içime sinmişti ki buna ilk dinleyişte aşk diyebilirim. Sözler Serkan Usta'ya, müzik Nihan Öztürk'e ait. Aranjörüm Burhan Nasauf.

Şu ana kadar yayınlanan çok fazla şarkınız var, müzik kariyerinize ilk ne zaman ve nasıl başlamıştınız?

2006 yılında "Polis Amca" albümüm ile dinleyicilerle buluştum. Albümdeki şarkıların çoğunluğun söz ve müzikleri bana aitti. O parça ile Show ana haber bültenine konu olmuştum. Zaten şarkının amacı da ilgi çekmekti. Hiç unutmuyorum köşe yazarlarından birinin büyük tepkisini almıştım. Şiddet içerikli olarak algılanmış bir cümle buna sebep olmuştu. O dönem ona hak vermemiş olmakla birlikte bugün farklı düşünüyorum. Şiddete eğilimli bu kadar insan varken böyle bir cümle içeren şarkıyı bugün kesinlikle dinleyiciye sunmazdım.

Yeni şarkınız "Ey Aşk" çok duygusal ve dertli bir şarkı, şarkının sonundaki şiir şarkıya nasıl dahil edildi?

Fikir Ersoy Dinç'ten geldi. Aranjörüm dinlettiğinde hepimizin hoşuna gitti. Ve ortak kararla şiirin şarkıya dahil olmasını uygun bulduk.

Aylince

Klip çekiminiz nasıl geçti ve yönetmen olarak kiminle çalıştınız?

Klibimi Erkan Nas yönetmenliğinde çektik. Sevdiğim insanların da yanımda olmasıyla rahat bir ortamda çalıştık.

Bundan sonra sırada hangi şarkı var, yeni şarkı için hazırlıklar başladı mı?

Şu an şarkı seçimindeyiz. 4. ayda şarkıya karar verip hazırlıklara başlayacağız. Ramazana kadar yoğun sahne çalışmalarımız var bu sebeple 4. ay stüdyo zamanıdır.

Almanya'da yaşıyorsunuz, oradaki konser ve sahne çalışmalarınızdan bahseder misiniz? Türkiye'de de sahne programlarınız olacak mı?

Almanya'da 20 yıldır aralıksız sahne alıyorum. Ramazan ayına kadar bar programları ve konserler devam ediyor. 27 Mart'ta Ümit Yaşar'la birlikte bir konserimiz var. O geceden sonra bir ay boyunca stüdyoda olacağım. Türkiye'den gelecek canlı performans tekliflerine açığım. Bunu da sizin aracılığınızla belki duyurabiliriz.

Aylince - Ey Aşk Video Klip