Menü
Röportaj : Özge Biroğlu Röportajı!
12 Mart 2022 Cumartesi - 16:22 GMT
Özge Biroğlu

Son şarkısı "Dön Diyemem" ile çok sevilen Özge Biroğlu, bir yıl aradan sonra "İzle" isimli yeni şarkısını sevenleriyle buluşturdu ve yeni projesini Mine Ayman'a anlattı.

Yeni şarkın "İzle" çıktı, şarkının hikayesini anlatır mısın, bu projede kimlerle çalıştın?

Yeni bir şarkı çıkartmayı planlıyordum. "İzle"yi yazmaya başladım. Şarkıyı henüz tamamlamamıştım ki başarılı söz yazarı ve besteci Özlem Güneykaya'ya birlikte tamamlayalım mı diye sordum. O da kabul etti ve birlikte kısa sürede tamamladık. MGM müzik ile yollarımız kesişti ve şarkımızı dinleyiciyle buluşturduk.

Geçen sene çıkan "Dön Diyemem" şarkın çok sevilmişti, yeni şarkı için neden bu kadar zaman bekledin?

Öncelikle çok teşekkürler. Evet "Dön Diyemem" ve remix versiyonuna çok olumlu tepkiler aldık. Yeni şarkımı bir sene sonrasında dinleyiciyle buluşturdum. Çünkü en güvendiğim şarkım olmalıydı bu. Şarkıya karar vermek biraz zaman aldı. Ama sonunda içime çok sinen bir şarkıyla geri döndüm.

"İzle" şarkında tarzını değiştirmiş gibisin, yeni tarzını ve ulaşmak istediğin müzik kitlesini anlatır mısın?

Biraz farklı bir sound yaratmak istedik. Dinleyenler bilir, önce slow bir şarkı gibi başlıyor, nakaratta bir anda dans ederken buluyorsunuz kendinizi. Her duyguya hitap ediyor. Benim dinleyicim genelde gençlerden oluşuyor. Yine onlara ve şarkının sözlerinde kendinden birşeyler bulan herkese hitap eden bir şarkı olduğunu düşünüyorum.

Özge Biroğlu

Klip çekimin nasıl geçti ve yönetmen olarak kiminle çalıştınız?

Klibimizi klasik arabalarla dolu büyük bir platoda Yusuf Can Özbilen yönetmenliğinde çektik. Sabah erken saatlerde başladık ve gün sonunda bitirdik çekimleri. Çok keyifli bir gün geçirmiş oldum. Umarım izleyen herkes beğenmiştir.

Bundan sonra sırada hangi şarkı var, hazırlıklar başladı mı?

Birçok bestem var hazır olan. Belki tekrar ortak çalışmalar da yapabilirim. İki farklı kalem birleşince güzel bir duygu birlikteliği çıkıyor ortaya bence. Şarkım çok yeni bu yüzden henüz yeni şarkı çalışmalarına başlamadık. En kısa zamanda güzel bir şarkıyla tekrar buluşmak dileğiyle.

Daha önce Rafet El Roman ile uzun süre çalışmıştın, tekrar bir araya gelme ve düet yapma durumunuz olabilir mi? Ya da başka bir isimle düet yapmayı düşünüyor musun?

Rafet El Roman birçok kişiyle düet yaptı. Bu yüzden bu soru bana çok soruluyor aslında. Ben de bazen kendime soruyorum neden yapmadık diye :) Düet yapmayı isterim tabiki. Aklımda birkaç isim var aslında. Ama netleşmeden paylaşmak istemiyorum. Sürpriz olsun :)

Konser ve sahne çalışmalarından bahseder misiniz? Yakında başka bir projen olacak mı?

Pandemi sonrasında yurt içi ve yurt dışı konserleri yapmaya başladım. Mayıs ayında kısa bir Avrupa turnesi olacak. Türkiye'de de sahnelerimiz var. Bol bol buluşacağız inşallah.

Özge Biroğlu - İzle Video Klip