Menü
Yeni Albüm : Candemir'in yeni albümü "Sonsuz" dijital platformlarda!
25 Ekim 2021 Pazartesi - 17:34 GMT
Candemir

Rap müzik sanatçısı Candemir yaklaşık bir senedir üzerinde çalıştığı "Sonsuz" adlı albümünü İskender Paydaş tarafından yönetilen PayRec tarafından yayımlıyor!

Albümde sözlerin çoğu gerçeklerden ve duygulardan beslenmektedir. 6 parçadan oluşan albümde altyapısı Yauvz tarafından yapılan "Koca Şehir" adlı parça dışındaki tüm altyapılar Candemir tarafından yapılmıştır.

Albüm parçalarından biri hikaye anlatımı şeklinde. Candemir arkadaşlarının düzenlediği bir partiye katılmak ve eğlenmek için yola koyulur ve ilerleyen saatlerde başına neler geleceğini anlatmaktadır. Diğer parçalar genellikle günlük ilişkilerdeki karşılaştığımız problemler olan çelişkiler, güvensizlik, memnuniyetsizlik ve haset gibi konularla ilgilidir.

Parçalarla duygulara dokunarak karşılaştığımız bazı problemleri eleştirmekte ve ayrıca hatalardan ders çıkararak kendi özeleştirisini yapmaktadır.

Albümde 3 düet bulunmaktadır. Bunlar Sansar Salvo, Yauvz ve Zerrin Mete'dir. Biri Sansar Salvo ile "Yara" adlı parçaya ve diğeri Yauvz ile "Koca Şehir" adlı parçaya olmak üzere 2 parçasına video klip çekmiştir.

"Geceden Sabaha", "Zincir", "Gözlerinin Önünde" ve "Onda On" adlı parçaların mix ve masteringleri Serkan Özyurt tarafından gerçekleştirilmiştir.

"Yara" ve "Koca Şehir" adlı parçalarının mixi ise Kadim Tekin tarafından gerçekleştirilmiştir.

Candemir Kimdir?

25 Ekim 1989'da İstanbul'da doğan Candemir Nazlı, küçük yaşlarda rap müzikle tanışmış olup zaman içerisinde müziğe olan tutkusunu üretkenliğine dökmek isteyerek 16 yaşında ilk kaydını almıştır.

İlk kayıtlarından bugüne kadar birçok parça yapmış olan Candemir, 2010 yılında "Sihirbaz" adlı demo albümünü yayımladı.

2011'e kadar başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok konser ve organizasyonda sahne aldı.

Bir süre müziğin mutfağında kalarak kendini geliştirebilmek adına ve öğretim gördüğü Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamak üzere bir süreliğine üretime ara verdi. 2014 yılının sonunda askerliğini tamamlamak üzere birliğine katılan Candemir, 2015 yılının ortalarında askerliğini tamamlayarak terhis oldu.

2015'ten itibaren tekrardan parçalar üretmeye başlayan Candemir, 2016 yılında Beşiktaş'a adadığı "Bu Sene O Sene" adlı parçasını çıkarttı. Beşiktaş taraftarları tarafından sevilen bir parça haline gelen parçaya bir klip çekildi.

2017 yılında "Tak Maskeni" adlı single parçasını çıkardı.

2019 yılında "Hayatımın Melodisi" adlı single'ını Esen Müzik'ten yayımladı ve aynı sene içerisinde yayınlanması planlanan "Bu Şehirde" adlı parçası ise pandemi nedeniyle 2020 yılında yayımlanabildi.

Candemir'in bir senedir üzerinde çalıştığı "Sonsuz" adlı albümünde 6 parça bulunmaktadır. Albümde kendisine Sansar Salvo, Yauvz ve Zerrin Mete eşlik etmektedir.

Candemir ft Sansar Salvo - Yara Video Klip

Candemir ft. Yauvz - Koca Şehir Video Klip