Menü
Yeni Single : Kalben'den "Bilmiyor İçim"
28 Eylül 2021 Salı - 13:21 GMT
Kalben

Kalben, söz ve müziği kendine, düzenlemesi Umut Çetin'e ait Hoş Bir Seda etiketli "Bilmiyor İçim" isimli yeni şarkısını müzikseverlerle buluşturuyor.

Bilmiyor içim, bilmiyor desem anlar mısın?
Bunca acı, korku, yokluk, kriz, savaş ve yangın arasında birbirimizi bulmak, birbirimize sarılmak ve gerçekten sevmek mümkün mü? Korkmadan, kaçmadan...
Hep yalnızlığa sığınmadan, ezberlediğimiz gibi tek başımıza güçlü, mutlu taklidi yapmadan...
Kırılganlıklarımızı, çocukluk yaralarımızı, geçmişten getirdiğimiz yükleri birine göstermek ve içimizi açmak gerçekten mümkün mü?

"Bilmiyor İçim"de bu sorulara yanıt arayıp bulmamayı seçen ve sonunda yine şarkısını söyleyerek hafifleyen ozan tarafında duruyor.

Şarkının düzenlemesinde bu melankoli ve umut yitimini zarif bir ustalıkla ortaya çıkaran Umut Çetin'e Özgür Çıtır'ın kendine has gitar soundu eşlik ediyor. Berkay Küçükbaşlar'ın davulda var ettiği lo-fi atmosfer, şarkının yalnızlığa olan bağımlılığını itiraf eden çocuksu tarafıyla bütünleşir nitelikte.

Kalben her şarkısında müziğinin ve kendinin özüne dair yeni bir yer keşfetmeye incelikle devam ediyor.

Yönetmenliğini ve fotoğraflarını Dilan Bozyel'in yaptığı video klipte, Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün baş dansçılarından, dünyaca tanınmış balet Erhan Güzel de Bilmiyor İçim'de Kalben ile başrolde. Yardımcı Yönetmenliğini Çisem Baydar Çetinkaya'nın yaptığı video klipte kullanılan kostümlerin tasarımlarını Kadir Kılıç yaptı.

Kalben - Bilmiyor İçim Video Klip