Menü
Müzik Haberleri : MEYPOM Çocuk'un yeni projesi "Demir Mutfakta"
03 Ağustos 2021 Salı - 16:13 GMT
Demir Mutfakta

İçeriklerine her geçen gün yenilerini ekleyerek çocukların çizgi filmler, şarkılar, etkinliklerle buluşmasını sağlayan MEYPOM Çocuk YouTube kanalının yepyeni projesi "Demir Mutfakta" yayında!

Çocuklar, mutfağa ve mutfak malzemelerine de ilgi duyuyor. Çekmeceleri açmak, içinden çatal kaşıkları çıkarmak, dolapların içine girmek ve tencerelerle oynamakla başlayan bu merak, zamanla rengarenk meyve sebzelere dokunmak ve onları tatmak istemekle devam ediyor. Mutfak işlerinin çocuklarla paylaşıldığında, ne kadar eğlenceli ve öğretici olduğunu göstermek için hazırlanan "Demir Mutfakta" çocuk etkinliği, en önemli günlük işlerden olan yemek pişirmeyi eğlenceye dönüştürüyor!

Projeyi tasarlayan eğitimci Yasemin Çay ve oğlu Demir, her bölümde farklı bir yemek yaparak, ebeveyn ve çocuk için harika bir etkinlik ortaya çıkartıyor. "Beze", "Hoşaf", "Çorba", "Pelte", "Poğaça", "Kalem Börek", "Omlet", "Kurabiye", "Yoğurt Mayalama", "Puding", "Kakaolu Kek", "Turşu Yapımı", "Çilek Reçeli" adlı 13 bölümden oluşan "Demir Mutfakta" MEYPOM Çocuk'ta! Müziklerini Özkan Sarıoğlu'nun yaptığı "Demir Mutfakta" soundtrack albümü ise, tüm dijital platformlarda yayında!

"Demir Mutfakta" çocuk etkinliği projesi, günlük mutfak işlerinde ebeveynlere destek olacak küçük yardımcılar olarak göreve hazır çocuklara, evde etkinlik alternatifi sunuyor. Proje, ebeveynlerinden sürekli oyun oynamalarını bekleyen miniklere, "İşimi bitireyim oynayacağız", "Şu yemeği yapayım geliyorum", "Biraz dinleneyim sonra istediğini yaparız" gibi çocuk için tatsız, ebeveyn için ise çocukla ilgilenemedim stresi yaratan diyalogları ortadan kaldırıyor. Çocuk, kullanılan malzemelerin isimlerini öğreniyor, mutfak aletlerinin işlevlerini görüyor.

Tüm içerikleri pedagog ekibi tarafından incelenen ve onaylandıktan sonra yayınlanan MEYPOM Çocuk, çocuklar için yeni içerikler üretmeye devam ediyor. "Demir Mutfakta", MEYPOM Çocuk YouTube kanalında yayında! Müzikleri tüm dijital platformlarda!