Menü
Yeni Single : Işın Karaca: "Serçe"
09 Mart 2021 Salı - 11:51 GMT
Işın Karaca

Güçlü yorumcu Işın Karaca'nın "Serçe" isimli yeni teklisi ve video klibi DMC etiketiyle yayında! Söz ve müziği Mehmet Barnığ imzalı şarkının düzenlemesi Can Yapıcıoğlu tarafından yapıldı.

Türk Pop Müziği'nin en önemli ve özel kadın vokallerinden Işın Karaca, 2021'e dinleyeni sarsacak nitelikteki yeni teklisi "Serçe" ile güçlü bir giriş yaptı. "Mevzu Bu mu" ve "Nazarlardanmış" şarkıları ile 2020 yılı bitmeden seri üretime başlayan Işın Karaca, "Serçe"yi kendi şirketi Akış Production/DMC ortaklığında yayımlandı.

Şarkı başta Apple Music'te en çok satın alınan şarkılarda 1 numara olması haricinde tüm dijital platformların listelerin tepesine çıktı.

İlk albümü "Anadilim Aşk"tan bu yana emin adımlarla ilerleyen Işın Karaca, yayınladığı yüksek tirajlı işleriyle müzik dünyasının vitrininde yer alan kıymetli projelerin sahibi oldu.

Düzenlemesi Can Yapicioglu'na ait "Serçe"de; Erdem Sökmen, Eylem Pelit, İstanbul Strings, Emir Batkan gibi usta müzisyenler katkıda bulunurken vokalde Cihan Okan sesiyle eşlik etti. Prodüktör koltuğunda Işın Karaca ve Can Yapıcıoğlu'nun oturduğu şarkının mix ve mastering'ini Özgür Yurtoğlu yaptı.

İzmir Çeşme Kleopatra plajında slow motion tekniği ile çekilen Serçe'nin yönetmenliğini Korhan Üstün ve Işın Karaca birlikte yaptı. Klipte Işın Karaca'nın çocukluğunun geçtiği bir koyda eski günlerini anarken, bu şarkıyı söylediği kompozisyon, dinamik ve canlı görüntülerin yardımıyla yansıtıldı.

Işın Karaca - Serçe Video Klip