Menü
Yeni Single : Rıdvan Adede: "Keşke Diyorum"
09 Mart 2021 Salı - 10:57 GMT
Rıdvan Adede

Sosyal medya fenomeni Rıdvan Adede, takipçilerinin merakla beklediği yeni EP'sinde yer alan "Keşke Diyorum" isimli şarkısını FaMu yapım etiketi ile dinleyicisi ile buluşturdu.

"Keşke Diyorum"un söz ve müziği Aslı Özcan'a, düzenlemesi ise Kadircan Topçu'ya ait.

Şarkının video klibi Yunus Yılmaz yönetmenliğinde, profesyonel bir ekiple çekildi. Fotoğraflar Ali Çetinkaya tarafından yansıdı.

Rıdvan Adede Kimdir?

1992 Erzurum doğumlu olan Rıdvan Adede, aslında sanat dünyasına yabancı değildir. 17 yaşında gençlik merkezlerinin düzenlemiş olduğu Türk Halk Müziği yarışmasında Türkiye birincisi olan sanatçı, müzik hayatına TRT Gençlik Korosu'nda devam etmiştir.

Müzik hayatına daha profesyonel olarak Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü'nü kazanarak devam etti. Hemen ardından yine TRT'nin düzenlemiş olduğu genç mikrofon yarışmasında derece alan sanatçı TRT'de uzun yıllar akitli olarak yayınlara katılıp türküler seslendirdi.

Rıdvan Adede son yıllarda yapmış olduğu sosyal medyadaki içerikleriyle tüm Türkiye'nin beğenisini kazanan genç müzisyen bir anda sosyal medya fenomeni olarak milyonların beğenisi kazandı. Şu an Malatya İnönü Devlet Konservatuarı'nda yüksek lisansa devam etmekte ve aynı zamanda şahsi sahnelerine, konserlerine devam etmektedir.

Rıdvan Adede en büyük hedefinin gençlere örnek bir kişilik ve sanatçı olarak insanlara sanatı güzel bir şekilde aktarmaktır.

Rıdvan Adede - Keşke Diyorum Video Klip