Menü
Yeni Single : Burak Çubukçu'dan yeni akustik üçleme!
08 Mart 2021 Pazartesi - 21:14 GMT
Burak Çubukçu

Soft rock müzik tarzına dönüş yapan Burak Çubukçu, 2020 yılının sonlarına doğru söz ve müziği kendisine ait olan "Gözlerin, Beni Düşlersin ve Senin İçin" adlı şarkılarını Çatı Müzik etiketiyle yayımladı. Spotify'da bağımsız listeler tarafından oldukça ilgi gören çalışmalarda gitarda Erkan Erten, çelloda Barış Güvenenler ve armonikasıyla Dinçer Tuğmaner eşlik etti.

Mastering işlemlerini Pinhani grubuyla tanıdığımız Eray Polat gerçekleştirdi.

Küçük yaşlarda gitar çalarak başladığı müzik hayatını konservatuara taşıyan sanatçı, çeşitli orkestralarda görev alarak birçok ulusal ve uluslararası projede sesini geniş kitlelere duyurma fırsatı yakaladı. Yaşamakta olduğu İstanbul'da öğretmenlik yapmaya devam eden Çubukçu ilk stüdyo çalışmasını Ocak 2018 yılında "Mavi Kelebekler" adlı şarkısıyla gerçekleştirdi. Üç yıllık sessiz bir dönemden sonra Eylül 2020'de popüler müzik tarzında olan "Son Sözüm" ve "Her Gece" adlı şarkılarını yayımladı.

Geçtiğimiz günlerde bir radyo programında açıklamada bulunan sanatçı klip çalışması düşünmediğini şarkılarını daha çok müzik platformlarındaki dinleyici kitlesine ulaştırmayı hedeflediğinden söz etti. Stüdyo çalışmaları devam eden sanatçının Nisan ayında yeni bir şarkı daha yayımlaması bekleniyor.

Burak Çubukçu Kimdir?

13 Temmuz 1993 tarihinde İstanbul'da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Orta öğrenimi sırasında gitar çalmaya merak salan Çubukçu, lise yıllarında kurduğu gruplarda gitar çalıp, şarkı söyledi. Yeteneği öğretmenleri tarafından da fark edilerek liseler arası kültürel bir projede İspanya'da ülkesini temsil etti.

2012 – 2013 yılları arasında solistliğini yaptığı Beyoğlu Belediyesi Gençlik Orkestrası ile Uluslararası 3. Sanat Diyalogları Festival Konseri'ni gerçekleştirdi ve birçok ayrı gruplar ile festival ve organizasyonlarda geniş kitlelere ulaşma fırsatı yakaladı.

Daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuarı'nı kazanan Çubukçu, müzik eğitimine alanında önemli isimlerle devam etti.

Yazdığı şarkılarını herkese duyurmak istemesi üzerine 2017 yılının sonlarına doğru stüdyoya giren sanatçı pop-rock tarzında ilk single çalışması olan "Mavi Kelebekleri" 2018 Ocak ayında müzik severler ile buluşturdu. Üç yıllık bir aradan sonra Eylül 2020'de "Son Sözüm" ve "Her Gece" adlı şarkılarını yayımladı.

Burak Çubukçu - Gözlerin (Akustik) YouTube

Burak Çubukçu - Beni Düşlersin (Akustik) YouTube

Burak Çubukçu - Senin İçin (Akustik) YouTube