Menü
Yeni Albüm : Ari Barokas: "Lafıma Gücenme - Stüdyodan Konser"
23 Şubat 2021 Salı - 16:22 GMT
Ari Barokas

Duman grubunun bas gitaristi olarak tanıdığımız, "Aman Aman", "Sor Bana Pişman Mıyım", "Yürek", "Senin Marşın", "Gözleri Kanlı" gibi sevilen Duman şarkılarının da sahibi Ari Barokas, 2018 yılında yayımlanan Garaj Müzik etiketli ilk solo albümü, "Lafıma Gücenme"nin "Stüdyodan Konser" kayıtlarını tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sundu!

2018'de çıkardığı, söz ve besteleri kendisine ait 10 şarkılık albümünden "Nafile" isimli şarkının farklı bir versiyonunu da dinleme fırsatı bulacağımız "Stüdyodan Konser" 19 Şubat'ta dijital platformlarda. Albümü kaydettiği ekip arkadaşları; Utku İnan (akustik gitar), Ekin Bilgin (kontrbas), Mehmet Demirdelen (davul), Gülin Kılıçay (geri vokal), Güler Tuncer (geri vokal) ile stüdyoyaya girip konser tadında yeniden seslendirip, kaydettiği, ekibin ruhunu yansıtan videolar serisinin ilki "Salaksın" olacak.

Yönetmenliğini Muhtar Pattabanoğlu'nun yaptığı stüdyodan konser konseptinin, ses kayıt ve miksini Berk Kula, mastering'ini Ahmet Kalabay yaptı.

Albümde yer alan şarkılar; "Gavurlar", "Nafile", "Yangın Var", "Yalnızlık Kanında Var", "Salaksın", "Yalan", "Egotango", "Beyni Yok", "Yaşıyorum Sil Baştan", "Ömrümüz Yine Geçiyor", "Nafile (2. versiyon)".

Ari Barokas - Salaksın Video Klip