Menü
Müzik Haberleri : "Semiramis" yıllar sonra yeniden yayımlanıyor!
11 Ocak 2021 Pazartesi - 22:10 GMT
Semiramis Pekkan

Türk Pop Müziği'nden rüzgar gibi geçen ve iki Altın Plak alarak damgasını vuran sinema ve ses sanatçısı Semiramis Pekkan'ın, 1969-1975 yılları arasındaki çok kısa süren müzik kariyerinde yayınladığı üçüncü ve son albümü "Semiramis", yıllar sonra yeniden plak formatıyla satışa sunuluyor.

Usta yönetmen Çağan Irmak'ın, sinemaseverler tarafından büyük ilgi gören "Issız Adam" filminde yayımlandıktan sonra genç kuşak müzikseverlerin de favorisi haline gelen "Bana Yalan Söylediler" adlı eserin de bulunduğu on şarkıdan oluşan bu albümde, ülkemizin ve dünyanın en önemli müzisyenlerinin eserleri yer almaktadır.

Esin Engin, Norayr Demirci, Attila Özdemiroğlu ve Osman İşmen gibi usta müzik adamlarının aranjörlüğünde hazırlanan Semiramis'de, Jose Feliciano, Alain Barriere gibi dünyanın efsane bestecilerinin eserlerine, Fikret Şeneş ve Ülkü Aker'in Türkçe sözler yazarak müzik dünyamıza kazandırdığı şarkılarla birlikte, Orhan Gencebay'ın en büyük hitlerinden "Sen Hayatsın Ben Ömür" ile sözleri Ülkü Aker'e ait olan "Çöpçatan" adlı iki eseri de bulunmaktadır.

Türk Müzik tarihinde önemli bir yeri olan, Arabesk, Alaturka ve Türk Pop Müziği'nden örnekler taşıyan bu albümdeki unutulmaz şarkılar, yeni teknolojik imkanlarla 180 gr ağırlığında ve orijinal analog kayıtlara sadık kalınarak hazırlandı.

Semiramis Pekkan hayranları tarafından özlemle beklenen ve tüm müzikseverler için ayrı bir önem taşıyan "Semiramis", 20 Ocak 2021 tarihinden itibaren Kervan Plak etiketiyle ve Esen Elektronik işbirliğiyle tüm müzik marketlerde satışa sunulacak...

ALBÜMDEKİ ESERLER:

Plak A Yüzü: Doğum Günün Kutlu Olsun
Bana Yalan Söylediler
Nerdeysen
Ya O Ya Ben
Sevgilim Der misin?

Plak B Yüzü: Unuttu Unuttu
İki Kere Ağlamışım
Neydi Neydi Ne
Çöpçatan
Sen Hayatsın Ben Ömür