Menü
Müzik Haberleri : Dr. Murat Topoğlu: "Sağlıklı Ol"
04 Eylül 2020 Cuma - 11:53 GMT
Murat Topoğlu

Dr. Murat Topoğlu "sağlık alanında farkındalık" yaratmak adına söz ve müziği kendisine ait olan "Sağlıklı Ol" isimli şarkısını ve video klibini YouTube kanalında yayımladı!

"60 yıllık dünya hayatımda 36 senelik bir akupunktur ve medikal estetik hekimi olarak görev yapmaktayım. Devam ettirdiğim meslek yaşamımda dünyayı ve ülkemizi sarsan "pandemi" sürecinde hobi olarak ilgilendiğim müziği "sağlık alanında farkındalık" yaratmak adına bir adım ileri taşıdım. İnsan sağlığına adadığım hayatımda sağlıklı yaşama daha fazla nasıl dikkat çekerim sorusunu kendime sordum ve cevabını müzikte buldum. Sözünü ve bestesini yaptığım Rock türündeki şarkıyı değerli dostum, ünlü müzik adamı Özkan Turgay'a dinlettim. Onun önerisi ve desteği ile şarkı haline geldi ve klip çektik."

"SAĞLIKLI OL isimli rock şarkı hiçbir maddi çıkar gözetmeden ortaya çıkmış, sağlıkla yaşamanın ne kadar önemli olduğuna vurgu yapan, mutlu ol, sevgi ol diyerek tamimiyle amatör ruhla yapılan ve ortaya çıkan bir eserdir. Vokalini Özkan Turgay'ın kızı Sera Turgay yaptı. Klipte; sanat ve medya dünyasından dostlarım Zahide Yetiş, Nadide Sultan, Deniz Akkaya, Aslı Hünel, Gizem Özdilli, Esra Harmanda, Okan Karacan, Ebru Akel, İvana Sert, Açelya Akkoyun, Ayçin İnci, Aida Zhandi, Zafer Öztürk ve Konca Kumkum yer alarak destek vermişlerdir."

"Tıp dünyasından değerli dostlarım; Prof. Dr. Cihan Aksoy, Prof. Dr. Baha Çelik, Prof. Dr. Murat Aksoy, Prof. Dr. Hasan Altun, Prof. Dr. Oğuz Özyaral, Uzm. Dr. Feridun Kunak hiçbir maddi çıkar beklemeden yanımda oldu ve klipte bulunmayı kabul ettiler."

Dr. Murat Topoğlu - Sağlıklı Ol Video Klip

Dr. Murat Topoğlu - Sağlıklı Ol

Sağlık için
Salata yoğurt ye
Su içmekten vazgeçme
Sağlık için
Bir nefes al
Sık sık yürümeyi unutma
Sende böyle yaşarsan
Sağlıklı olursun
Seçtiklerinle her zaman
Mutlu olursun
Sev kendini
Ye yeşili
Sevmek kutsal hazine
Korku tehlike
Sarıl sevgiye
Artık Sigara içme
Oh ye
Mutlu olursun
Oh ye
Sağlıklı olursun
Oh ye
Kendin olursun
Na na
Mutlu ol
Na na
Sevgi ol
Na na
Nefes ol
Na na
Kendin ol
Na na
Sağlıklı ol