Menü
Yeni Klip : Fatma Turgut: "Palavra"
29 Temmuz 2020 Çarşamba - 21:40 GMT
Fatma Turgut

Fatma Turgut, Cumhuriyet tarihinin ilk kadın söz yazarı ve Türk Pop Müziği'nin yapı taşlarından Fikret Şeneş'e saygı albümü "Kimler Geldi Kimler Geçti, Vol. 1 (Fikret Şeneş Şarkıları)" için seslendirdiği "Palavra" şarkısını kliplendirdi.

Fatma Turgut'un eşsiz vokali ve Ozan Yılmaz'ın düzenlemesiyle orijinalinden çok daha farklı bir formda yeniden hayat bulan efsaneleşmiş "Palavra" şarkısının klibini Fatma Turgut kendi telefonu ile bir kısmını Urla'da bir kısmını ise Bodrum Turgutreis'te yer alan, uçsuz bucaksız maviliğin ve yeşilliğin her halini sunan Marinhill'de çekti. Görüntülerin düzenlemesini ise yönetmen Ecem Gündoğdu üstlendi.

Orijinal versiyonu "Parole Parole" ismiyle İtalyanca olan, söz ve bestesi Matteo Chiosso, Giancarlo Del Re, Gianni Ferrio'ya ait olan ve Fikret Şeneş'in Türkçe söz yazarak müziğimize kazandırdığı "Palavra" şarkısını yeniden yorumlayan Fatma Turgut, proje ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Bu projede yer almak çok değerliydi benim için. Şarkıyı çok seviyordum. Bir de Ozan Yılmaz'ın eşsiz düzenlemesiyle şarkı beni daha da heyecanlandırdı. Herkese keyifli dinlemeler."

Fatma Turgut - Palavra Video Klip