Menü
Yeni Single : Seyfi Yerlikaya: "Sarsın Kara Topraklar"
09 Ekim 2019 Çarşamba - 15:20 GMT
Seyfi Yerlikaya

Yıllardır müzik sektöründe yaptığı eserleri ve hazırladığı projeleri ile halk müziği ve özgün müzik alanında adından söz ettirmeyi başaran Seyfi Yerlikaya'nın yeni eseri "Sarsın Kara Topraklar" dinleyicisi ile buluştu. Sözü ve müziği Seyfi Yerlikaya'ya ait olan eserin konusu Doğu'dan Karadeniz'e uzanan kavuşulmamış bir aşkı anlatmakta...

Uşşak makamında bestelediği eserinin düzenlemesi Mehmethan Dişbudak tarafından yapıldı. Eserin kemençe kayıtları Karadeniz müziğinin değerli sanatçısı Selçuk Balcı tarafından kaydedildi. "Sarsın Kara Topraklar" ilk olarak 25 Ekim 2019 tarihinde Sen Anlat Karadeniz adlı dizi ile dinleyicileri ile buluştu.

Uzun Yol Türküleri serisi, Onur Akın 25. Sanat Yılı Şarkıları ve Livaneli 50. Sanat Yıl projelerinin de yapım koordinatörlüğünü üstlenen ve kendi solo albümlerinin yanı sıra son olarak "Çukur" adlı dizide seslendirdiği Nesimi Çimene ait "Ayrılık Hasreti Kar Etti Can'a" adlı türkü ile de büyük beğeni toplayan Seyfi Yerlikaya, "Sarsın Kara Topraklar" adlı türküsü ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.