Menü
Yeni Single : Müge Emirgil: "Yolculuk"
01 Ekim 2019 Salı - 11:59 GMT
Müge Emirgil

Müge Emirgil, 80'li 90'lı yılların melodik hard rock tarzına Türkçe sözlerle selam çaktığı yeni şarkısı "Yolculuk"a New York'ta klip çekti. Müge Emirgil, dördüncü teklisini yayınladı. 3 Ekim'de dijital müzik marketlerde yerini alan "Yolculuk" şarkısı, Emirgil'in önceki şarkılarına göre oldukça hareketli...

Şarkının sözlerinde geçmişin hayaletleriyle boğuşan depresif bir hezeyandan umut dolu bir yükselişe gidiş gelişler yaşarken müziğin dinamizmi, modu sürekli pozitif ve yüksekte tutuyor. Müge, şarkıyla ilgili şöyle bilgi verdi: "Yolculuk şarkısında, 80'li 90'lı yılların melodik hard rock öğelerini barındıran bir sound peşindeydim. Türkçe Rock müzik arenasında 90'lı yıllarda başlayan ivmede, kendi kariyerinin yanında o yıllarda ünlü olmuş Teoman, Özlem Tekin, Umay Umay gibi sanatçıların birçok şarkısında bulunan imzası ile büyük rolü olan Barlas Erinç ile çalıştık. Şarkıda gitarları, düzenlemeyi de yapan Özgür Bakkaloğlu çaldı. Miks ve mastering işlemlerini de Serkan Kula'ya teslim ettik."

Müge, dergi yazarlığından cebindeki dikkat çekici söz kalıpları ve akılda kalıcı melodilerle dikkate değer bir giriş yaptığı müzik dünyasında ilk olarak, Teoman'ın seslendirdiği "Ruhun Sarışın" şarkısının söz yazarı olarak ilgi çekti. Son dönemde kendi seslendirdiği tekli çalışmalarını art arda yayınlamaya başlayan Müge, sesiyle de beğeni topluyor. İlk teklisi "Bahardandır" 2017'de Audiam/Distrokid, çift kayıttan oluşan ikinci teklisi "Yudum Yudum" 2018'de DMC etiketiyle yayınlandı. Üçüncü tekli "Aşkın Formülü", 2019 Şubat ayında, dördüncü tekli "Yolculuk" ise 3 Ekim 2019 tarihinde yine Audiam/Distrokid etiketiyle yayınlanacak.