Menü
Yeni Single : Yusuf Can Kurt & Aslınur Bolu: "Gesi Bağları"
20 Temmuz 2019 Cumartesi - 18:35 GMT
Yusuf Can Kurt & Aslınur Bolu

DJ ve aranjör Yusuf Can Kurt ile sesi, kemanı ve sanatıyla dinleyenleri kendisine hayran bırakan Aslınur Bolu, sevilen türkülerimizden "GESİ BAĞLARI"nda bir araya geldi. Orijinal ruhu bozulmadan afro beatler, etnik house melodiler eşliğinde bağlama ve kemanla harmanlanarak elektronik altyapıyla Yusuf Can Kurt tarafından yeniden düzenlenen "Gesi Bağları", Aslınur Bolu'nun yorumu ve keman performansıyla bir kez daha hayat buldu.

19 Temmuz'da Avrupa Müzik markasıyla dinleyicilerle buluşan çalışma 3 versiyondan oluşuyor.

İlk albümünü 2014 yılında yayımlayan ve birçok sanatçının aranjörlüğünü yapan Yusuf Can Kurt, şu an müzik direktörlüğü ile kariyerine devam ediyor. Birçok sanatçının back vokal ve keman sanatçılığını yapan Aslınur Bolu, ise Türkiye'nin birçok şehrinde sahne alıyor.

Yusuf Can Kurt, müziğe il adımını 5 yaşında piano çalarak attı. 2000 yılında disk jokeyliğe başladı İstanbul'un ve Türkiye'nin en prentijli mekanlarında yıllarca dj'lik yaptı. Avrupa'nın ve dünyanın en tanınmış sanatçıları ve djleriyle aynı sahneyi paylaştı. Electronic müzik altyapıları ile eski şarkıları yeniden coverladığı birçok düzenlemesi bulunan Yusuf Can Kurt, ilk albümünü 2014 yılında çıkardı. Birçok ünlü sanatçının aranjörlüğünü de yapan Yusuf Can Kurt, şu an Doğuş grubunun bir markası olan Dream'de müzik direktörlüğü görevini de devam ettirmekte olup Türkiye'nin ve Avrupa'nın birçok prestijli mekanlarında sahne almaya devam etmektedir.

Aslınur Bolu ortaokul ve liseyi İzmir Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı'nda, üniversiteyi Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda bitirdi. Birçok tanınmış sanatçının back vokal ve keman sanatçılığını yapan Aslınur Bolu, şan derslerini opera sanatçısı olan abisinden almıştır. Türkiye'nin birçok yerinde sahne almış, sesiyle kemanıyla ve sanatıyla dinleyicilerini kendine hayran bırakmıştır.

Yusuf Can Kurt & Aslınur Bolu - Gesi Bağları Video Klip