Menü
Yeni Albüm : Simge Pınar: "Güzel Şeyler"
17 Nisan 2019 Çarşamba - 11:25 GMT
Simge Pınar

Geçtiğimiz sene Rakun Müzik etiketiyle "Biz Hep Aynı" ve "Sangria" teklilerini yayınlayan, alternatif müzik dünyasına net tarzı ile güçlü bir giriş yaparak dikkatleri üzerine çeken Simge Pınar, beklenen ilk albümü "Güzel Şeyler"i dinleyicileri ile buluşturdu.

Şarkı yapılarına yaklaşımıyla ve çok özel ses rengiyle hemen ayırt edilen Simge Pınar, sakince ve büyük bir özgüvenle sadece yapmak istediği müziğin peşinde koşuyor.

Simge'nin ilk albümü "Güzel Şeyler" Rakun Müzik etiketiyle yayımlandı. Albümün prodüktörü Harun Tekin sanatçıyı "tanıdığım en özel şarkı yazarlarından biri" diye tarif ediyor.

Babajim İstanbul'da ve Festina Lente'de kaydedilen albümün mikslerinde Erim Arkman, Tarkan Gözübüyük, Cihan Barış ve Dave Bascombe imzası var. Gülten Akın'ın muhteşem şiirinden bestelediği "Kestim Kara Saçlarımı" hariç tüm şarkıların sözü ve müziği Simge Pınar'a ait.

"Siz Beni Seviyordunuz", "Oysa" ve "Güzel Şeyler"deki yaylılar ve üflemeliler, "Kestim Kara Saçlarımı"daki geri vokaller gibi albümün genelindeki tüm tercihler uzun ve detaylı çalışmaların sonucunda ortaya çıkmış. Bu sıra dışı ilk albüm, sanatçının müzik endüstrisinde kalıcı olacağının habercisi.