Menü
Yeni Single : Müge Emirgil: "Aşkın Formülü"
12 Mart 2019 Salı - 11:48 GMT
Müge Emirgil

Müge Emirgil, yeni şarkısı "Aşkın Formülü" ile bin yıllardır aranan aşk bilmecesine nokta koydu. Müge Emirgil, bin yıllardır aranan aşk bilmecesine cevap arayan "Aşkın Formülü" adlı yeni şarkısıyla yeniden dinleyiciyle buluştu. Söz ve müziği kendisine ait olan yeni teklisi "Aşkın Formülü", Audiam/Distrokid etiketiyle dijital müzik marketlerde yayına girdi.

Emirgil, bu şarkısında; insanların, kendilerine zarar veren bir ilişkiyi neden sürdürdüklerine, içinden nihayet çıkıp kurtulduklarında dahi, kötü anılara rağmen, aşkın nasıl sürebildiğine hayret ederken aşkın bir formülünün olmadığı, hiç bir hesap kitaba uymadığı sonucuna varıyor.

"Aşkın Formülü" şarkısının söz ve müziği Müge Emirgil'e ait. Düzenlemesini Özgür Bakkaloğlu'nun yaptığı şarkıda geri vokalleri ve vokal süpervizörlüğünü Meltem Taşkıran üstlendi. Miks ve mastering işlemleri Serkan Kula'ya teslim edildi. Şarkının, Ayhan Tecer'in yönettiği ve Balat sahilinde, tek planda kesintisiz çekilen klibinin post prodüksiyonunu ise Adnan Kılınç gerçekleştirdi. Albüm kapak fotoğrafı yine Ayhan Tecer'e ait.

Teoman'ın birden fazla albümünde yer alan "Ruhun Sarışın" şarkısının da söz yazarı olan Müge, müziğin yanı sıra halen dergi yazarlığı ve editörlük yapıyor. Üçüncü albümü "Aşkın Formülü" ile yeniden dinleyiciyle buluşan Emirgil'in ilk teklisi "Bahardandır" 2017'de Audiam/Distrokid, ikincisi "Yudum Yudum" ise 2018'de DMC etiketiyle yayınlanmıştı...

Müge Emirgil - Aşkın Formülü Video Klip