Menü
Yeni Albüm : Vedat Sakman: "Nar Çiçekleri"
08 Mart 2019 Cuma - 20:15 GMT
Vedat Sakman

Vedat Sakman'ın "Nar Çiçekleri" albümü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yayında! Besteleri, düzenlemeleri ve şarkı sözleriyle Türk müziğine damgasını vuran usta müzisyen Vedat Sakman, 9. stüdyo albümü "Nar Çiçekleri"yle yine "aşk olsun" diyor...

Aşk sadece bir dilek değil onun şarkılarında. Biraz hasret, biraz hüzün ama en çok da yaşama sevincini köpürten büyük bir devinim. Bu devinimde gelecek olan baharın coşkusu, tabiatın uyanışı da var. Albümde kullanılan mandolin, buzuki ve akordeon gibi enstrümanlar da bu atmosferin yaratılmasına katkı sağlıyor, baharın coşkusuna kucak açtırtıyor. Vedat Sakman, tüm bu duyguların raksıyla, sadeliğin görkemiyle dokunuyor şarkılara.

İçinde on şarkının olduğu "Nar Çiçekleri" albümünde, şarkıların tamamının düzenlemesi ve besteleri Vedat Sakman'a ait. Aynı zamanda iyi bir şarkı sözü yazarı da olan Vedat Sakman, "Nar Çiçekleri"ndeki sekiz şarkının sözlerine imzasını atarken, kızı Tomris Sakman'ın da iki şarkı sözüne yer veriyor.

Müzikal hayatında yarım asrı deviren usta sanatçı Vedat Sakman, şarkılarıyla dinleyicisine "hem iyi günde hem de kötü günde" bağlılığıyla sarılıyor.

Usta sanatçı Vedat Sakman'ın yeni albümü Nar Çiçekleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde yayında. Vedat Sakman duygularını: "Tüm emekçi dünya kadınlarının verdikleri eşitlik ve adalet mücadelesinde destek verirken, şarkılarımı bu önemli günde armağan ediyorum." sözleriyle anlattı.

Vedat Sakman'ın yeni albümü "Nar Çiçekleri", Razaki Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.