Menü
Yeni Albüm : Nevzat Yılmaz: "No: 34"
26 Şubat 2019 Salı - 21:35 GMT
Nevzat Yılmaz

Besteci ve keyboardist Nevzat Yılmaz, İstanbul türkülerini retro-funk tarzında düzenlediği ikinci albümü "No: 34" ile müzikseverlere lezzetli ve enerjik bir müzik ziyafeti sunuyor! Hüzünlerini bile neşe içinde yaşayan bu türkülere yeniden hayat veren Yılmaz, caz öğelerini de barındıran yeni albümünü altı ayda tamamladı...

Nevzat Yılmaz yeni albümünde, kentli olan iki farklı müzik türü; funk ve İstanbul türkülerinin ortak yönlerini ortaya çıkararak belli bir bağlama oturtuyor. "Pencereden Kar Geliyor" ve Hafız Ahmed Bey'in seslendirdiği gazelin yer aldığı "Asker Oldum Piyade" albümün sürprizlerinden. Albümün ilk klibi, "Pencereden Kar Geliyor" türküsüne Burak Sarıkahya yönetmenliğinde Stüdyo Pur'da çekildi.

Beş kişilik bir koronun seslendirdiği parçalardan oluşan "No: 34"te; hammond org, rhodes ve clavinet Nevzat Yılmaz, davul Cengiz Tural, bas gitar Erhan Ertetik, gitarlar Atakan Yörük ve Tolga Şanlı, saksafon Volkan Şanda, trombon Aycan Teztel, trompet Ege Cengiz, keman Çağrı Nar, kanun ve tambur Miraç Nalkıran tarafından çalınarak Arı Stüdyo'da kaydedildi. Türkülere sesleriyle hayat veren koro, Nursel Mucu, Zehra Toy, Kamil Şınık, Alperen Kılıç ve İbrahim Başaran'dan oluşuyor. Albümün mix ve mastering'i Arıkan Sırakaya'ya ait. Albüm fotoğraflarını ise Yusuf Arık çekti.

Nevzat Yılmaz'ın altı İstanbul türküsünden oluşan yeni albümü "No: 34" tüm dijital platformlarda yayında! Başarılı müzisyenin şehir türküleri konseptli projesi No: 35, No: 06, No: 63 gibi albümlerle devam edecek.

Nevzat Yılmaz - Pencereden Kar Geliyor Video Klip