Menü
Yeni Albüm : Orhan Ölmez: Sessiz Sessiz"
19 Şubat 2019 Salı - 16:47 GMT
Orhan Ölmez

Müzik dünyasında uzun yıllardır söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile tanınan Orhan ÖLMEZ, "Sessiz Sessiz" isimli yeni albümünde herkesin kendinden birşeyler bulabileceği, hikayeleri ile kalplere dokunacak, birbirinden özel 19 şarkıya yer verdi. Bir yılda tamamlanan kayıt süreci, Türkiye ve Almaya'daki stüdyolarda gerçekleşti.

Doğu ve batı müziklerinin renklerini yorumlayarak, kendine has bir müzikal ifade ortaya koyan sanatçı, arşiv niteliğindeki albümüyle uzun süre kendinden bahsettireceğe benziyor.

Albümde yer alan şarkılarda sevinç, özlem ve AŞK başrollerde. Kısaca; sizi, AŞK dolu tınılarla, yaşanmışlıklarla, hayatla buluşturacak lezzeti ve renkleriyle mest olacağınız bir albüm bekliyor.

Albümde yer alan 14 eserin söz ve müziği Orhan Ölmez'in kendi imzasını taşıyor. Ayrıca; "Derin Sevdim" adlı şarkının sözleri Çiğdem Saraçoğlu'na, "Adam Gibi Sevgili" şarkısının söz ve müziği Sinan Sami Hacıahmetoğlu ve Mustafa İlhan'a, "Hesret Neğmesi" adlı eserin söz ve müziği Vuqar Abdulov ve Reşad Bağırov'a, "Hasret" şarkısının müziği ise Cafer Nazlıbaş'a ait.

"Hesret NEĞMESİ" Azeri kızı Günel olarak tanınan ünlü isim Günel ZEYNALOVA ile düet çalışması olarak yer almaktadır. Ayrıca; müziği kendisine ait olan "Hasret" şarkısına Cafer Nazlıbaş enstrümanı ile de eşlik etmiştir.

Albüme ismini veren "Sessiz Sessiz", albüm kapağı tasarımında da kullanılmıştır. Albüm kapağında şekilleri yatay üçgene benzeyen 3 işaret yer alıyor bu işaretler, müzik dilinde "1/8" lik sus işaretinden yola çıkılarak oluşturulmuştur ve uzaktan bakıldığında; "teslimiyetle tebessüm etmiş" bir insan silüetini andırmaktadır. Albümün her detayı ile büyük bir titizlikle ilgilenen Orhan ÖLMEZ, tasarımı kendisine ait olan albüm kapağında da, sessizlik temasını vurgulamak istemiş ve bütünlüğü sağlamıştır.