Menü
Yeni Single : Işık'tan 4. single: "CANIM"
19 Şubat 2019 Salı - 15:55 GMT
Işık

Işık, single çalışmaları "Aşk", "Başka Bahara" ve "Öğrendim"in ardından Pasaj & Garaj Müzik etiketli "Canım"la dördüncü kez dinleyicileriyle buluştu. Sözleri Can Algeç ve Işık Şimşek'e, müziği ve düzenlemesi Can Algeç'e ait olan şarkının video klibini Melike Önay çekti. Şarkı ilk defa Alina Boz ve Dolunay Soysert'in rol aldığı "Elimi Bırakma" dizisinde dijital platformlarla eş zamanlı olarak dinleyicinin beğenisine sunuldu.

Ajda Pekkan'ın "Vitrin" ve "Cool Kadın" hit'lerinin bestecisi, dizi ve film müziği yapımcısı – aranjör Can Algeç'in kariyerinin ilk yıllarında başladığı ama yıllar sonra bitirdiği şarkıda ilk kez Işık da sözlere katkıda bulundu. Aşkın ardından yaşanan yoğun yalnızlığı samimi sözlerle anlatan şarkı, içe dokunan bir balad.

Şarkının yalnızlık duygusunu derinden yansıtan doğada çekilen videosu, yönetmen Melike Önay'la Işık'ın birlikte çalıştığı 3. klip.

Işık, 2019 boyunca sık aralıklarla, uzun bir sürede oluşturduğu repertuarı dinleyicileriyle single projeleri olarak paylaşmaya devam edecek.

Işık - Canım Video Klip

Işık Biyografi

Işık Şimşek, Ankara'da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. TRT Ankara Çocuk Kulübü'yle başlayan seslendirme sanatçılığını ve radyo programcılığını üniversite yıllarına kadar sürdürdü; özel radyolarda yapımcılık ve sunuculuk yaptı.

Lise yıllarından itibaren çeşitli müzik gruplarında solist olarak yer aldı. 1999'da Bilsak 5. Kat'ta grubuyla birlikte sahne almaya başladı. O günden bu yana İstanbul'un birçok ünlü gece kulübünde ve özel gecelerde sahne alan ve çok izlenen televizyon dizilerinin şarkılarını seslendiren Şimşek, 2016'dan bu yana Pasaj Müzik etiketiyle single çalışmaları yayınlıyor.