Menü
Etkinlik Haberleri: Geleneksel Barış Manço Vapuru Etkinliği
31 Ocak 2019 Perşembe - 01:57 GMT
Barış Manço

Türk müzik dünyasının eşsiz ismi, ölümsüz eserlerin sahibi, hepimizin Barış Abisi, Barış Manço'yu aramızdan ayrılışının 20. yıldönümünde ailesi, dostları, müzisyenler ve tüm müzikseverler gelenekselleşmiş Barış Manço Vapur Etkinliği kapsamında Kanlıca'ya ziyarete gidiyor!

Her yıl geleneksel olarak gerçekleşen organizasyon için Kadıköy'den kalkan Barış Manço vapuru, yine Barış Abi'ye yakışan, Türkiye'nin dört bir yanından gelen Barışseverler ile yol alacak.

"Barış Manço Şarkıları" öğrenciler ve İzManço'dan!

Lale Manço Ahıskalı, Doğukan Manço ve Batıkan Manço ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları'nın ev sahipliğinde gerçekleşen Barış Manço Vapur Etkinliği'nde bu yıl müzikler gençlerden. 20 yıldır çoğalarak artan bir sevgi ve saygı ile nesilden nesile devam eden Barış Manço tutkusu ailelerin yanı sıra öğretmenler tarafından okullarda da çocuklara aşılanıyor, şarkıları, öğretileri, öngörülü yaklaşımları çocuklara aktarılıyor. Bu vesile ile İstek Belde Okulları ile Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi müzik gruplarının Barış Manço şarkıları performansları vapurda kurulan sahnede gerçekleşecek.

Bunun yanı sıra geçen yıl ki etkinlikteki performansları ile adından söz ettiren İzmir'li Barış Manço severlerin kurduğu İz Manço ekibi de canlı performansı ile vapurda bir Barış Manço konseri verecek.

Sanatın her dalından temsilcilerin katılacağı, müziğin eksik olmayacağı organizasyon 3 Şubat 2019 pazar günü.

Vapur Programı / 03 Şubat 2019 Pazar

10:30 Kadıköy Beşiktaş İskelesi Hareket
11:00 Beşiktaş İskelesi Hareket
12:00 Kanlıca İskele Varış
12:00-13:30 Kabristan Ziyareti
13:40 Kanlıca İskele Dönüş Hareket
14:40 Beşiktaş İskele Varış
15:10 Kadıköy Beşiktaş İskelesi Varış ve Etkinlik Sonu