Menü
Yeni Albüm : Güç Başar Gülle: "Reverse Perspective"
15 Ocak 2019 Salı - 14:57 GMT
Güç Başar Gülle

Türk müziği, caz ve klasik batı müziği hakkındaki birikimini çeşitli projelerinde ortaya koyan besteci, müzik teorisyeni ve performans sanatçısı Güç Başar Gülle'nin üçüncü albümü "Reverse Perspective" TMC etiketiyle raflarda ve dijital platformlardaki yerini aldı!

Çocukluğu babasının Ağrı'dan getirdiği yerel uzun hava kayıtlarıyla geçen Gülle, 2019 Mart ayında, Amerika'daki birçok okulda kendi geliştirmiş olduğu caz armoni yaklaşımını sunacak! Berklee Müzik Okulu'nu iki yılda tamamlayan, BBC Senfoni ve ünlü müzik şirketi ECM tarafından yürütülen projelere; Toronto Üniversitesi, Berklee Valencia gibi önemli okullara davet edilen sanatçı; Amerika, Kanada, Almanya, İngiltere ve Fransa'daki birçok önemli müzik festivallerinde yer aldı. Okul arkadaşı, Ürdünlü şarkıcı Farah Siraj'ın parçası için okuduğu uzun hava sonrası, Los Angeles'taki genç hapishanesinde mahkumlar için Türk müziği atölyesi düzenleyen Güç Başar Gülle'nin, bu parçanın Harvard Üniversitesi'ndeki performansında seslendirdiği uzun havası büyük ilgi çekti.

MIAM stüdyolarında kaydedilen albüm, Güç Başar Gülle ve Cem Çatık prodüktörlüğünde 2 ayda tamamlandı. Albümün mastering'i Pieter Snapper tarafından Babajim Istanbul Studios & Mastering'te tamamlanırken, kayıt ve mix ise yine Cem Çatık'a ait. Ortaçağ görsel sanat tekniği reverse perspective (tersten perspektif) ile caz armonisine bambaşka bir bakış getiren sanatçı, modern hayatın çıkmazlarına ses dünyasından bir çözüm sunuyor.

Albümün temel noktası; modern hayatın bize yüklediği tüketim ve hız odaklı yaklaşıma karşı, sahip olduklarımıza farklı açılardan bakıp, -yine modern hayat içinde kalarak- kendimizi dönüştürmek, yeni bir yaşam formu oluşturmak. "Reverse Perspective", bu formun caz müziğindeki kurgusu olarak müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Albümdeki tüm beste ve düzenlemeler Güç Başar Gülle'ye ait. Fotoğraflar ve kapak tasarımı Aykun Tasciian imzası taşıyor.

Gitarda Güç Başar Gülle, saksafonda Tamer Temel, kontrbasta Apostolos Sideris ve davulda Cem Aksel'in yer aldığı "Reverse Perspective" şimdi raflarda ve tüm dijital platformlarda yayında!