Menü
Yeni Single : Cerem Onurluer: "OHO"
11 Ocak 2019 Cuma - 00:14 GMT
Cerem Onurluer

Birçok sanat okulunda müzik öğretmenliğinin yani sıra çello ve piyano eğitmenliği de yapan Cerem Onurluer yepyeni teklisi "OHO" ile dinleyiciye göz kırpıyor. Uzun zamandır müzik piyasasının mutfağında hatrı sayılır işler yapan Cerem Onurluer, Erdem Kınay sound ve aranjesi olan bir Murat Güneş şarkısıyla ve Murat Joker'in yönetmenliğinde enerjisi yüksek görüntülerin olduğu keyifli bir video çekti. Projenin prodüktörlüğünü ise Yılmaz Taner yaptı.

Cerem Onurluer'in ilk single çalışması "Oho" KNY Müzik etiketiyle KNY Youtube kanalında ve tüm dijital platformlarda yayınlandı.

CEREM ONURLUER KİMDİR?

Müzisyen bir aileden gelen Cerem Onurluer sanat hayatına ilk olarak 5 yaşında; TGRT de yayınlanan "Solan Gül" dizisinde başrol alarak başladı. Annesine makam dersi vermeye gelen ünlü bestekar Alaaddin Şensoy'un dikkatini de fasıl derslerine merakı ile çekmeyi başarmıştı. Aynı zamanda ilkokulda bale eğitimi almaktaydı. Ortaokula geçtiğinde spora eğilimi olan genç sanatçı okulun voleybol takımında lisanslı kaptanlık yaparak, okulunu Kadıköy 3. sü yaptı.

Eğitim hayatına İstanbul Teknik Üni. Türk musikisi devlet konservatuarı çalgı bölümü lisesine giriş yaparak devam etti. Aynı üniversitede şu an da çalgı eğitim bölümünde piyano ve viyolonsel (çello) bölümü son sınıfta okumaktadır.

Kasımpaşa Halk Eğitim Merkezi'nde piyano dersleri verdi. Havacılar Şubesi Balkanlar Koleji Anaokulunda öğretmenlik yaptı. Aynı zamanda genç sanatçı Marmara Üniversitesi pedagojik formasyon biriminde eğitim görmekte.

Üniversitenin ilk yıllarında 6 ay kadar Amerika'da bulunan genç sanatçı (Montana, San francisco, Hollwood, LA , Newyork ve Las Vegas da bulundu) 2012 senesinde TRT müzik kanalında Arif Özgülüş Meşk zamanı programında solistlik yaptı. 18 yaşında Türk sanat müziği icra ederek sahne almaya başladı. İlk kendi televizyon programı olan "Benim Orkestram" adlı programın sunucusu olarak TRT müzik kanalında yer aldı. Ardından yine TRT MÜZİK Kanalında hala yayınlanmakta olan "Heyamola" adlı programın solistliğini üstlendi. Teve 2'de bulunan "Hepsi Bugün Oldu" programında yine solistlik yaptı. Diğer bir proje olarak REİNA 7 albümünde aranjesini Ufuk Akyıldız'ın gerçekleştirdiği, Emel Müftüoğlu'nun seslendirdiği, Serdar Ortaç'ın bestecisi olduğu şarkıyı cover yaparak albümde seslendirdi.

2016'dan itibaren; Kubat, Yıldız Tilbe, Linet, Coşkun Sabah, Derya Uluğ, İdo Tatlıses, Ayla Çelik, Serkan Kaya, Gökhan Tepe, Hakan Altun, Rubato ve Sinan Akçıl'ın da bulunduğu konser organizasyonlarında ünlü isimlerle birlikte periyodik bir şekilde assolist olarak sahne aldı.

Ardından 2018 yılında KNY Müzik prodüksiyonla anlaşarak, söz ve müziğini Murat Güneş'in yaptığı "Oho" adlı eseri, Erdem Kınay'ın aranjesiyle seslendiren Cerem Onurluer ilk single çalışmasını gerçekleştirdi. Aynı zamanda eğitim hayatına şan dersini de ekleyerek derslerine Emre Yücelen ve Günay Acar ile sürdürmekte...

Cerem Onurluer - OHO Video Klip