Menü
Röportaj : Bartwo Project Röportajı!
11 Nisan 2018 Çarşamba - 15:15 GMT
Bartwo Project feat. Erol Özdamar

Bartuğ Sayılı'nın yeni projesi Bartwo Project ilk çalışmasını Erol Özdamar'la gerçekleştirdi. Özdamar'ın söz ve bestesine imza attığı, aranjesini Bartuğ Sayılı'nın yaptığı "Halimiz Duman" şarkısı müzikseverlerle buluştu. Türkiye'nin önde gelen eğitim vakıflarıyla ortak yürütülen Bartwo Project hakkında merak ettikleriniz röportajımızda...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve bir proje albümü yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Profesyonel müzik hayatıma 1996 yılında başladım. Proje albümü yapmaya 2017 senesinde karar verdim ve Mart 2018'de hayata geçirdik.

İlk olarak Erol Özdamar ile birlikte "Halimiz Duman" adlı şarkıyı yaptınız, nasıl bir araya geldiniz, bu şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

Erol'la ortak dostumuz Merih Ermakastar sayesinde tanıştık. Erol'un kendi parçası "Halimiz Duman"ı dinleyince Bartwo Project çalışmaları için uygun olduğunu düşündük. Prodüksiyon, stüdyo çalışmaları, klip derken bugünkü enerjik halini aldı.

Albüm projende başka kimlerle çalıştın, diğer şarkılar ne zaman yayınlanacak?

İkinci parçamız yazı yakalayacak şekilde hazırlanıyor, bu sefer Yıldız Asyalı ile çalıştık. Her projede yeni süprizlerle geliyoruz.

"Halimiz Duman" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştınız?

Klipte yönetmen olarak Fatih Ahmet Kaya ile çalıştım. Doğal, enerjik, hayattan bir klip olsun istedik. Sanırım oldu da.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve albümünü hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Müzikle ilgilenmeye başladığımda her gencin geçtiği yollardan geçerek kendime yıllar içerisinde bir tarz oluşturdum. Bir tarafta klasik müzik, bir tarafta rock müzik, diğer tarafta elektronik derken Türkçe müziğin ritimle buluşmuş halinin gücünü de keşfettim. Ve bu, bugün ve yarın yapmayı planladığım projelerin temelini oluşturdu.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Son dönemde yapılan bazı albümlerin özellikle müzik piyasasına yeni giren kişiler tarafından lanse edilmesi ve bunların kitleler tarafından desteklenmesinden mutlu oluyorum. Bu işe soyunan kişilere, bunun umut verdiğini düşünüyorum. Gerçekten de hepsinin birbirinden ayrı tarzlarda işler olması ve "sound"un iyi olması müzik piyasası için olumlu ve sevindirici birşey.

İlerde kimlerle birlikte feat. projeler yapmayı hayal ediyorsun?

İlerki projelerde güzel hayallerimiz ve girişimlerimiz var. Belli olan isimlerde var. Ama şimdiden isim söylemek doğru olmaz. Sürprizi kaçırmayalım. Zaman ilerlerdikçe herkesi şaşırtacak isimleri açıklayacağız.

Sahne ve kulüp çalışmalarınız var mı? Sizi dinlemek isteyenlerle nerelerde buluşacaksınız?

Şu anda bazı görüşmeler yapıyoruz. İnşallah kısa zamanda bu konu da netleşecek.

Albüm dışında şu günlerde hayata geçirmeyi planladığınız başka bir proje var mı?

Önümüzde çok uzun zaman olmasına rağmen, günün birinde resim sergisi açmak gibi bir projem var. Müzik anlamında ise planım dünyaya açılmak.

Bartwo Project feat. Erol Özdamar - Halimiz Duman Video Klip