Menü
Röportaj : Murat Mor Röportajı!
20 Şubat 2018 Salı - 20:12 GMT
Murat Mor

2014 yılında yayınladığı "Köprü" şarkısının ardından müzik yolculuğuna "Benden Adam Olmaz" isimli duygusal şarkısıyla devam eden Murat Mor yeni şarkısını, klibini ve gelecek projelerini yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve single yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Müziğe çok küçük yaşlarımda başlamış biri değilim. 18 - 19 yaşında gitar çalmaya heveslenerek başladım. Sonrasında şarkıcılığımı keşfettim ve o yönde devam ettim.

Aslında bir albüm kararım vardı ilk başladığım yıllarda müzisyen dostlarımla beraber giriştik kendi şarkılarımdan oluşan bir albüm hazırlamaya ama hayat istenildiği gibi gelişmiyor bazen. Öyle elimde durur hala kayıtlar belki bir gün o şekilde yayınlarız :D

"Benden Adam Olmaz" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Doğru insanlarla doğru zamanda doğru iş yapıldığı zaman hazırlık aşaması ve gelişim süreci çok hızlı oluyor. Sonuca geldiğinde çok mu hızlı oldu diyerek başa sardığın durumlar olur onları da yaşadık. Güzel iş çıkardığımıza inanıyorum.

Söz - Müzik : Murat Mor
Yönetmen: Bahadır Efe
Görüntü Yönetmeni: Eser Eyüboğlu
Oyuncu: Oğuzhan Şener

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve single projeni hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Kenan Doğulu dinlemeyi ve izlemeyi çok severim. Bence örnek bi sanatçı bu ülkede. Sahnesiyle tarzıyla duruşuyla besteleriyle. Ama örnek aldığım bir isim yok müziğe başladığım zamanlarda etkilendiğim sanatçı Kenan Doğulu'dur.

"Benden Adam Olmaz" şarkısını ne duyuyorsak onu duyurmak istedik açıkçası birilerinden ya da bir şarkıdan etkilenerek yapmadık.

"Benden Adam Olmaz" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

Klibi kardeşim Bahadır Efe yönetti. Ben şarkıyı bitirdikten sonra Bahadır'a yolladım, aradı beni çok beğendim dedi ki Bahadır şarkının ilk halinden sonuna kadar biliyor gelişim sürecini. 2 - 3 gün sonra Bahadır aradı, klibe hikaye yazdım diye benim kuzende oyuncumuz dedi Oğuzhan Şener. Tamam dedik çekiyoruz. Görüntü yönetmenliğini Eser Eyüboğlu üstlendi. Şile'de benim yaşadığım köy evinde ve arkamızdaki ormanda ilk görüntüleri aldık. Sonra Şile'nin olmazsa olmaz sahilinde tabii ki. Aslında baktığınızda izlediğiniz klibin hikayesi benim yaşadığım 6 aylık arınma sürecindeki hikayemin özeti. Tam olarak bir günümün geçtiği yerler gösterildi.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

Kafamda akustik bir EP projesi var, repertuar belli. Şu an ona başlamış durumdayım. Bir aksilik çıkmazsa yakın zamanda onu da sizlerin beğenisine sunmak istiyorum.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

İyi albümler duydum. Kötü demek istemediklerimde var. Ama dünya müzikte çok hızlı ilerliyor ve bence biz biraz geri kalıyoruz. Fakat ülkemizde çok iyi albümlerde var bunlardan biri ve mutlaka baştan sona hiç ara vermeden dinlenmesi gereken bir albüm veeee karşınızda: "REDD - Mükemmel Boşluk" alkışlanası...

Sahne ve konserlerin ne zaman başlayacak? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Yakın zamanda konser yok. Ama hiç belli olmaz benim sağım solum :D Belki bir single daha yapabilirim albümden hemen önce.

Murat Mor - Benden Adam Olmaz Video Klip