Menü
Röportaj : Merve Küçükaytekin Röportajı!
08 Eylül 2017 Cuma - 15:43 GMT
Merve Küçükaytekin

DMC etiketiyle piyasaya çıkardığı ilk albüm çalışması "Anlatacaklarım Var" ile tüm müzik platformlarında yerini alan ve ilk video klibi "Çorba" ile beğeni toplayan Merve Küçükaytekin, 7 şarkıdan oluşan "Anlatacaklarım Var" albümünü yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Müzikle uğraşmaya 4 yaşımda şarkı söyleyerek başladım. Hep şarkı ezberleme, değişik dillerde şarkıları ezberleme merakım vardı. Ben şarkıcı olucam diyordum hep hayatım müzikti yani. Konservatuvar okuyup mezun olduktan sonrada albüm yapma kararı aldım.

"Anlatacaklarım Var" adlı ilk albüm çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Üç aranjörle çalıştım Erhan Bayrak, Volga Tamöz, Okan Akı. Aslında tek şarkı çıkartıcaktım, Erhan'la daha önceden yapmış olduğumuz şarkılar vardı. Sonra Volga ve Okan'la da şarkılar yaptık. Onları toparlayıp albüm oluşturma kararı aldık, bu yüzden tam ne kadar sürdü bilmiyorum ama bayağı sürdü :)

Daha önce Volga Tamöz'ün albümünde "Büyüledin" adlı kendi şarkın yer almıştı, Volga ile yolunuz nasıl kesişti ve bundan sonra da birlikte çalışmalarınız devam edecek mi?

Ben Volga'ya şarkımı düzenlemesi için gitmiştim, daha sonra Volga proje albümünden bahsetti. "Senin de bu albümde, bu şarkınla olmanı istiyorum." dedi, bende kabul ettim. Yeni albümümde de Volga'yla çalıştık. Her zamanda çalışmak isterim.

Merve Küçükaytekin

"Çorba" adlı eğlenceli şarkını ne zaman yaptın, hikayesini anlatır mısın?

Çorbayı birkaç sene önce yaptım. Bazı aşklara bakıyorum, yeni tanıştıktan sonra birdenbire çok sevip, daha tanımadan etmeden birbirini anlamayıp, o heyecanla çocuk gibi eline yüzüne bulaştıran, çorba eden aşklara yazdım.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve albüm projeni hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Yok kimsenin tarzından etkilenmedim ben, aranjörlerle çalışırken şunun gibi olsun kimseye demedim. Hareketli şarkılarımda, eğlenceli kıpır kıpır beni yansıtan bişeyler olsun istedim.

"Çorba" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

"Çorba"yı Polonezköy'de çektik. Bana çiçekli böcekli elbise yapıldı, ormanlık alan gibi bir yer olduğu için öyle istedim. Dansçı arkadaşlar da yanıma uysunlar diye tarzan style yaptık. Çekimde çok güldük eğlendik. Yönetmen olarakta İmre Haydaroğlu'yla çalıştım.

Bundan sonra hangi şarkın kliplenecek, albümünde öne çıkan şarkılar hangileri?

Slowlarım da, hareketlilerim de beğeniliyor. Duruma göre bakıcaz. Daha çok yeni tepkilere göre ikinci klibe karar vericem. Bana kalsa hepsine çekerim çünkü hepsi benim bebeklerim, hepsini çok seviyorum.

Son dönemde yapılan şarkıları nasıl buluyorsun? Beğendiğin isimler hangileri?

Yeni çıkan şarkıları da, şarkıcıları da severek dinliyorum. Beğendiğim isimler çok var. Yeni şarkıcılardan da, eskilerden de popüler, sevilen kim varsa bende onları dinliyorum ve eğleniyorum.

Sahne ve konserlerin ne zaman başlayacak? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Albüm daha yeni çıktı, konserler yakın zamanda başlar. Şu an albüm dışında başka bir projem yok, belki daha sonraki zamanlarda olabilir.

Merve Küçükaytekin - Çorba Video Klip