Menü
Etkinlik Haberleri: Harbiye, 14 yıl aradan sonra Pentagram şarkıları ile inledi!
31 Temmuz 2017 Pazartesi - 10:00 GMT
Pentagram

30. yılını "Akustik" albümüyle kutlayan Pentagram, akustik konser turnesinin İstanbul konserini Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda verdi.14 yıl aradan sonra tekrar Harbiye'de dinleyici karşısına çıkan Pentagram, bu kez şarkıların akustik versiyonlarıyla farklı bir lezzet bıraktı gecede. "Apokalips" şarkısıyla başlayan konser, "Gündüz Gece", "Anatolia", "Sonsuz", "Fly Forever", "No One Wins The Fight" gibi sevilen Pentagram şarkılarıyla devam etti...


"Geçmişin Yükü"nde mor ve ötesi grubundan Kerem Özyeğen'i sahneye davet eden Pentagram'a sanatçı, "For The Unchanging" ve "Anatolia" şarkılarında da eşlik etti.

Sanat ve basın camiasından da yoğun ilgi gören konserde, Teoman, Seçkin Piriler, Ömür Gedik, Şükrü Özyıldız, Cem Öğretir, Umut Kuzey, İpek Erdem, Çiğdem Erken ve Tuna Kiremitçi gibi isimler de grubu yalnız bırakmadı.

Konserin bitiminde, yoğun istek üzerine "Gündüz Gece" ve "Bir" ile tekrar sahneye gelen grup, 30 yıllık sahne deneyimiyle Harbiye'de dinleyiciyi bir kez daha kendine hayran bıraktı.

Pentagram, Ağustos ayında da dinleyiciyle buluşmaya devam edecek. 13 Ağustos'ta Yavuzfest'te sahne alacak grup, 18 Ağustos'ta Kadıköy Sahne'de, 27 Ağustos'ta da Zeytinli Rock Festivali'nde müzikseverlerle buluşacak.