Menü
Yeni Albüm : Aykut: "Sadece Sus"
24 Temmuz 2017 Pazartesi - 23:00 GMT
Aykut

90'lı yılların popüler gruplarından Aykut, Hakan (Altun) Ayşe üçlüsünün Aykut'u, 15 yıl aradan sonra geri döndü. Aykut'un prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği "Sadece Sus" adını taşıyan albümünde 8 şarkı yer alıyor "2645 Records" etiketiyle tüm dijital ve müzik marketlerde yayımlanan albümünün çıkış şarkısı "Sadece Sus"un sözü ve müziği Güven Baran'a ait.


Albümde, sözü ve müziği Serdar Ortaç'a ait olan "Bana Eş Olacak" (Aranjör Reha Falay), sözleri Hakkı Yalçın, müziği Gökhan Tepe imzası taşıyan "Yaşadığım Şüpheli" (Aranjör Ufuk Yıldırım) ve "Yüreğin Varsa" (Aranjör İskender Paydaş) isimli 2 şarkı, sözü ve müziği Fettah Can'a ait olan "Yuva" (Aranjör Reha Falay) yer alıyor.

Albüm repertuarında söz ve müziği Özdemir Erdoğan'a ait olan "Pervane" (Aranjör Onur Cumaoğlu), söz ve müziği Yaşar Güvenir'e ait olan "Yalnızım Ben" (Aranjör Onur Cumaoğlu), sözü Okan Yurdatapan, müziği Enrico Masias imzalı "Bu Ne Dünya Kardeşim" (Aranjör Selim Çaldıran) isimli 3 cover şarkıya da yer veren Aykut, canlı enstrüman kayıtlarında ise Hüsnü Şenlendirici, Göksun Çavdar, Fahri Karaduman, Gündem Yaylı Grubu, Serhan Yasdıman, Mehmet Akatay ve Eylem Pelit ile çalıştı.

Albüm fotoğrafları için Taylan Gürel'in objektifine poz veren Aykut'un, çıkış şarkısı "Sadece Sus"a çekilen video klibi yayında!

Aykut - Sadece Sus Video Klip