Menü
Yeni Single : Başarılı müzisyen Okay Barış'ın ilk teklisi: "Beter Ol"
30 Mayıs 2017 Salı - 14:04 GMT
Okay Barış

Okay Barış'ın "Beter Ol" şarkısı bitirilen bir aşkın isyanına hem müziği hem de sözleri ile ters köşe yapıyor. İnsanların dans etmeden duramayacağı bu "acıklı elektronik" şarkıda Okay Barış, sevgilisine "Beter Ol" derken bile tempo tutmamıza sebep oluyor. "Beter Ol" bizi elektronik müziğin de "damardan" olabileceğine ikna ediyor.

Sözü, bestesi ve düzenlemesi ile tek elden çıkan "Beter Ol"un klip yönetmenliğini de yine Okay Barış yaptı. Issız bir dünyaya göndermeleri olan ilginç klibin sanat yönetmenliğini ise Seda Barış üstlendi.

30 yıla yakın bir zamandır, daha çocuk sayılabilecek yaşlardan itibaren Türkiye'nin çok sayıdaki tanınmış ismine sahnede enstrüman ya da şefliği ile eşlik eden, elektronik müzikte kendi söz, beste ve düzenlemeleri ile farklı sanatçıların albümlerinde yer alan Okay Barış, "Beter Ol" adını verdiği ilk single çalışmasını DMC etiketiyle yayınladı.

Son olarak Sezen Aksu'nun "Biraz Pop, Biraz Sezen" albümündeki "İhanetten Geri Kalan", "Baba Evi" ve "Üfle de Söneyim" şarkılarının düzenlemeleri ile karşımıza çıkan Okay Barış, müziğin her alanında ve hemen tüm türünde üretim yapan bir müzik adamı. Ancak Okay'ın kalbi elektronik müziğe yakın atıyor. Dinleyicilerinin bir çoğu onu, kendi yaptığı ve söylediği elektronik şarkıları dışında, önce kendisinin sonra Yonca Evcimik'in seslendirdiği "Burası İstanbul" şarkısı ile tanıyor.

Okay Barış müziği ile ilgili şunları söylüyor: "Elektronik müzik, bizim gibi duygularıyla hareket eden ve hayatını ya da aşkını şarkı sözleri ile ifade eden bir memleketin insanları için ilk başta uzak bir duygu yaratıyor. Ama bu bir önyargı. Müziğimde bunu aşmaya çalışıyorum; başardığıma da inanıyorum. Sonuçta bugün dinlediğimiz ve bayıldığımız birçok pop şarkıda elektronik ögeler var. Elektronik müzik neşeli de hicranlı da olabilir; müzikteki her şey içinde olabilir. Akustik sesler de olabilir.Ben elektroniği öne çıkarırken, Türk halkının kulağına yeni ama yadırgamayacağı bir şeyler fısıldamak derdindeyim."

Okay Barış - Beter Ol Video Klip