Menü
Röportaj : Kenan: "Kendimi zirvede hayal ediyorum! "
06 Mayıs 2007 Pazar - 16:22 GMT
Kenan Doğulu

52. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Shake it up Shekerim" adlı şarkısıyla ilk üçe girmeyi hedefleyen Kenan Doğulu, Marie Claire'e konuştu: "Üç dakika boyunca dünyanın insanıyla iletişim kuracağım..."

Hollanda, Belçika, Romanya, Ukrayna, Almanya ve İngiltere konserlerinin ardından, önceki gün dünya basınıyla tanışmak için Helsinki'ye uçan Kenan Doğulu, "Tüm rakiplerimi önemsiyor ve büyük saygı duyuyorum" dedi. Eurovision'a dair düşüncelerini; Marie Claire dergisinden Berin Yavuzlar'a anlatan Kenan Doğulu, "Eurovision'da ne sonuç çıkacağı hiç belli olmuyor ama kendimi zirvede hayal ediyorum" şeklinde konuştu.

İNSANLARLA İLETİŞİM KURACAĞIM

* Eurovision'da yarışacağımı düşününce; heyecanlanmamak elde değil. Üç dakika boyunca dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla iletişim kuracağım. Bu hayal edilmesi güç bir fırsat aslında.

* Maddi manevi büyük bir yükün altına girdiğim doğru ancak; bu ülkeye çok şey borçluyum. Beni bu millet bağrına bastı. Böyle bir görevi reddedemezdim ve etmedim de.. Yapılması gerekenleri elimizden geldiğince yapıyoruz.

* 12 Mayıs akşamı kötü bir sonuç alırsam bu hayranlarımı etkilemez. Çünkü daha en güzel bestelerimi yapmadım. Eurovision başlangıcım da değil, sonum da... Ama başarısızlık aklımdan dahi geçmiyor.

* Kendimi zirvede hayal ediyorum. Yine de Helsinki'de dünya basınıyla tanışıp, provalara başladığımız şu günlerde mümkün olduğu kadar çok dost kazanmaya bakacağım.

KİŞİLİĞİMİ GELİŞTİRİYORUM

* Eleştiriye açık biriyim. Hiç tanımadığım insanların fikirlerini bile sabırla dinlerim. Etraftakilerin ne düşüneceğine fazla takan bir yapım var. Yaşım ilerledikçe, ruhumu ve kişiliğimi hızla geliştirmenin yollarına bakıyorum.

* İyi niyet, sevgi ve aşk üzerine kurulu bir dünyam var. Beklentim de bu gerçekdışı görünen tablonun devam etmesi. Bunlar beraberinde tüm güzellikleri getiriyor. İyi enerjimi mümkün olduğunca devam ettiriyorum. Hayatın köşeleri fazla keskin olsun istemiyorum.

* Kenan Doğulu olmanın zorlukları çok ama çok da zevkli. Sınırsız bir sınırlandırmanın içinde yaptığım işin tadını çıkartıp, gereklerini yerine getirmeye çalışıyorum. Zaman zaman daralsam da güzel taraflarını çok seviyorum.