Menü
Yeni Albüm : Norm Ender yeni albümü "AURA" ile geri döndü!
03 Şubat 2017 Cuma - 00:00 GMT
Norm Ender

Lirikal ustalığı ve stiliyle Türkçe Rap müziğin en önemli isimlerinden olan Norm Ender'in, EMI - Universal Müzik Türkiye etiketiyle yayınlanan albümü "AURA" tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda karşınızda!


Bir rap albümü olmasının yanı sıra içinde barındırdığı müzikal öğelerle her müzik zevkinden kişiye hitap eden "AURA"daki tüm şarkıların söz, müzik ve aranjesi Norm Ender'e ait.

Hayranları tarafından heyecanla beklenen albümü için uzun bir stüdyo sürecinden geçen Norm Ender, sosyal medyada yayınladığı eserleriyle milyonlarca dinleyiciye ulaşmayı başarmıştı.

Kayıtları Kaya Müzik Stüdyosu ve Stüdyo Lonca'da gerçekleştirilen albümde canlı enstrümanlar da kullanıldı. Albümdeki "Yarem", "Kaktüs" ve "Avare" şarkılarının yaylı kayıtlarında ünlü yaylı orkestrası İstanbul Strings yer aldı. Albümde Aşık Veysel'in "Kara Toprak" eserinin sample'landığı bir parça da yer alıyor. Kayıtlarını Utku Ünsal'ın üstlendiği albümün mix'lerini Murat Bulut yaparken, mastering ise Emre Kıral'a ait.

Albümden yayınlanacak ilk single "Deli" için çekilen videonun yönetmen koltuğunda Dağhan İş oturuyor. Çekimleri Haydarpaşa Tren Garı'nda gerçekleştirilen "Deli"de, Norm Ender'e kalabalık bir cast ekibinin eşlik etmesinin yanı sıra profesyonel bir dansçı grubu da videoda yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel'in üstlendiği videoda styling sorumluluğu Gizem Öztulca'ya ait.

Norm Ender - Deli Video Klip