Menü
Röportaj : Ömür Gedik Röportajı!
28 Aralık 2016 Çarşamba - 20:24 GMT
Ömür Gedik

Ömür Gedik DMC etiketiyle müzikseverlerle buluşturduğu "Aşk Mı Dedin" adlı maxi single'ın ikinci şarkısı "Ölümsüz Aşk"a çektiği son klibini ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman'a anlattı: "Bundan sonrası için kendi şarkılarımı yazıp, bestelemek istiyorum..."

Söz ve bestesi size ait olan "Ölümsüz Aşk" kliplendi, bu projede kimlerle çalıştınız?

"Ölümsüz Aşk"ın söz ve müziği bana ait. Aranjesini Alper Atakan yaptı. Klibi Kubilay Kasap çekti. Klibin stylingi Ceren Eken'e ait.

"Ölümsüz Aşk" şarkısını bir kayıptan sonra yazmışsınız, bu şarkıyı söylerken etkilenmiyor musunuz?

Her seferinde gözlerim doluyor ve o eski anılarla başbaşa kalıyorum. Zor bir deneyim. Ama sürekli hatırlayıp, anmamı sağladığı için de bu şarkıya minnetarım.

Yeni imajınızı nasıl belirlediniz? Sarı saçlardan sonra bakır rengi saçlara alıştınız mı, tepkiler nasıl?

Yeni imaj klip için özel yapılmıştı. Klip sonrası tekrar sarıya döndüm. Çocukluğumdan beri sarı saçlı olduğum için farklı renkleri ancak kısa süreliğine kullanıyorum.

Yaptığınız başka şarkılar da var mı? Bundan sonra kendi şarkılarınızla mı müzik kariyerinize devam edeceksiniz?

Daha önce Bestesi Mısırlı Mohamad Gabr'a ait olan Joseph Attieh'nin "Rayhin Ala Betna" şarkısının coverı olan "İlişki Durumu Çelişkide"nin Türkçe sözlerini de ben yazmıştım. Bundan sonrası için kendi şarkılarımı yazıp, bestelemek istiyorum. Böylesi çok daha samimi geliyor.

Müzik dünyasına ilk düetlerle giriş yapmıştınız, yeniden bir isimle düet yapmayı düşünüyor musunuz?

Teoman, Burak Kut, Halil Sezai, Umut Kuzey, Haydar Yılmaz, Cefi, Albano gibi önemli isimlerle düet yaptım. Şimdi Lübnan'lı bir sanatçıyla Arapça ve Türkçe bir düet hazırlığımız var. Yeni yılda stüdyoya gireceğiz.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı? 2017 için planlarınız ve hedefleriniz neler?

Yeni yılda çıkartacağım düetin ardından yeni bir single çalışması daha olur diye düşünüyorum.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsunuz? Beğendiğiniz isimler ve şarkılar hangileri?

Model'in "Mey" şarkısı bu yıl en sevdiğim şarkı oldu. Grubun dağıldığı haberini de yeni aldım ve üzüldüm doğrusu. Umarım Fatma Turgut ve ekibin diğer yarısı yine güzel şarkılarla çıkarlar karşımıza.

Birçok mekanda sahne alıyorsunuz, yakın zamanda sevenleriniz sizi nerelerde izleyebilir?

Yeni yıla Kıbrıs'ta sahnede gireceğim. Ocak ayında İstanbul Bebek Catz, Büyük Kulüp, Kalamış Paysage ve Kahramanmaraş Hayal Kahvesi konserleri var şimdilik netleşen.

Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projeniz olacak mı? Televizyonda yeniden bir projede olacak mısınız?

2016'nın son aylarında Murat Boz'un başrolünde olduğu "Dönerse Senindir" ve Kanal D'deki "Arka Sokaklar" dizilerinde oyunculuk yapınca kamera önüne iyice ısındım. Belki ufak tefek devamı gelebilir. Televizyonda bir müzik programı yapmayı da isterim.