Menü
Yeni Albüm : "12 Kalp" bu albümde buluştu!
10 Ekim 2016 Pazartesi - 12:21 GMT
12 Kalp

Türkiye'nin en popüler 12 oyuncusu Türk Kalp Vakfı yararına hazırlanan "12 Kalp" adlı albümde buluştu. Oktay Kaynarca, Erkan Petekkaya, Deniz Çakır, Gizem Karaca, Emre Karayel, Özge Gürel, Kadir Doğulu, Murat Han, Aslıhan Gürbüz, Çiğdem Batur, Gözde Mukavelat ve Emir Berke Zincidi "12 Kalp" albümünde kendi seçtikleri şarkıları seslendirdi...

Oyuncuların yanı sıra Türkiye'nin en başarılı aranjörleri de "12 Kalp" albümü için bir araya geldiler. İskender Paydaş, Febyo Taşel, Ersay Üner, Erdem Yörük, Ceyhun Çelikten, Emirhan Cengiz, Mazlum Çimen albümde yer alan şarkıların düzenlemelerini yaptılar.

"12 Kalp" albümünde oyuncuların kalplerinden gelerek seçtiği ve seslendirdiği on iki şarkı var.

Geçmişten günümüze müzik dinleyicisinin kalbinde taht kuran sevilen on iki şarkının yeni düzenleme ve yorumlarının yer aldığı albümün ilk klip şarkısı Müslüm Gürses'in yorumu ile klasikleşen, sözlerini Tuna Kiremitçi'nin yazdığı "Affet".

"Affet" bu albümde "Kiraz Mevsimi" dizisiyle milyonların kalbine girmeyi başaran Özge Gürel tarafından seslendirildi.

İki klip birden çekilen albümün ikinci klip şarkısı ise Erkan Petekkaya'nın seslendirdiği Karadeniz türkülerinin klasikleri arasına girmiş "Divane Aşık Gibi". Erkan Petekkaya bu türküyü özellikle çok sevdiğini ve bu albüm için özel olarak seçip, seslendirdiğini söyledi.

Albümde; reyting rekorları kıran "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinin iki başrol oyuncusu Deniz Çakır "Sen Benim Şarkılarımsın" ile, Oktay Kaynarca ise "Niye Çattın Kaşlarını" adlı türkü ile yer aldılar...

Deniz Seki'nin yorumu ile severek dinlediğiniz "Masal" adlı şarkı "Bir Kadın Bir Erkek" sitcomunda yıllarca beğenerek izlediğimiz Emre Karayel tarafından yorumlandı.

"Kösem Sultan" dizisinden sonra, şimdi severek izlenen "Bana Sevmeyi Anlat" dizisi başrol oyuncularından Kadir Doğulu, daha önce Mehmet Erdem yorumu ile dinlediğimiz bir Sezen Aksu şarkısı olan "Hakim Bey"i kendi tarzı ile yorumladı.

"Güzel Köylü" dizisindeki başrolü ile milyonların beğenisini kazanan güzel oyuncu Gizem Karaca, Funda Arar klasiklerinden "Yak Gel" adlı şarkıyı seslendirirken, "Küçük Ağa" dizisindeki rolü ile herkesin sempatisini kazanan çocuk oyuncu Emir Berke Zincidi hayran olduğu Demet Akalın'ın yorumu ile ünlenen Rekor şarkısını seslendirdi.

"12 Kalp" albümünde ayrıca Murat Han, Fatih Erkoç'un klasikleşmiş bestesi "Ellerim Bomboş"; Aslıhan Gürbüz ilk olarak Asya'nın seslendirdiği sözü ve müziği Mustafa Sandal'a ait "Beni Aldattın" adlı şarkıları ile yer aldılar.

Kurtlar Vadisi dizisinde Savcı Leyla rolü ile sevdiğimiz Çiğdem Batur, Sezen Aksu'nun pop müziğinde techno akımını başlatan "Değer mi Hiç" şarkısını yorumlarken, Gözde Mukavelat; İzel'in yorumu ile severek dinlediğimiz "Bir Dilek Tut" adlı şarkıyı seslendirdi.

Yapımcılığını Samsun Demir'in üstlendiği "12 Kalp" albümü DMC etiketi ile müzik marketlerde yerini aldı!

Özge Gürel - Affet Video Klip (12 Kalp)