Menü
Etkinlik Haberleri: "Vahşi Deha" Eren Başbuğ 24 Eylül'de Uniq Hall sahnesinde!
09 Eylül 2016 Cuma - 16:34 GMT
Eren Başbuğ

Genç yaşına rağmen, dünya standartlarında bir aranjör, besteci, orkestra şefi ve klavyeci olan Eren Başbuğ, Ayumi Ueda ve Yüksek Sadakat'in davulcusu Deniz Alemdar ile birlikte 24 Eylül Cumartesi akşamı Uniq Hall sahnesinde muhteşem bir performans sergileyecek.

2014 yılında Berklee College of Music Film Scoring ve Electronic Production bölümlerini başarı ile tamamlayan Eren Başbuğ, dünyaca ünlü progresif metal devleri Dream Theater ve Jordan Rudess ile yaptığı çalışmalarla adını tüm dünyaya duyurdu. Dream Theater'ın kendi adını taşıyan albümü "Breaking The Fourth Wall" ve "Live at Luna Park", Jordan Rudess'ın "Explorations" ve Alek Darson'ın "Panopticon" gibi dünya çapında ses getiren çok sayıda albümde aranjör ve orkestra şefi olarak yer aldı.

Kuzey Amerika, Japonya ve Türkiye'nin de dahil olduğu dünya turunun bir parçası olarak, Boston merkezli ünlü acapella grubu Women of the World'ün kurucusu Japon vokalist, söz yazarı ve reiki ustası Ayumi Ueda ile birlikte gerçekleştirilecek turnenin İstanbul ayağında, Türkiye'nin en başarılı davulcularından Deniz Alemdar ekibe dahil olacak. Bu dev müzik ziyafeti, yaylı orkestra eşliğinde kullanılan sıra dışı enstrümanlar ve güçlü vokallerle birlikte renklenecek. İki ayrı setle dinleyicilerin karşısına çıkacak olan ekip, Eren ve Ayumi'nin besteledikleri eserlerin yanı sıra, müzikal vizyonlarının şekillenmesinde önemli rol oynamış güçlü isimlerin eserlerine de yer verecek. Batı'da Dream Theater'dan Avrupa ve Amerika'da gönülleri fetheden Steven Wilson'a, İngiliz Radiohead'den Massive Attack'a kadar uzanan bu eşsiz yolculuk Doğu ezgileriyle bir araya gelecek. Ayrıca, Japonya'nın sinema tarihinde iz bırakmış animasyon film müziklerinin ev sahibi Ghibli Stüdyosu ile birlikte; Yoko Kanno, Remioromen ve Chara gibi Japon pop ve rock müziğinin ünlü isimlerinin eserleri de geceyi süsleyecek...

Eren Başbuğ, Boston, New York, Seattle, Venezuela, Türkiye, İsrail, İtalya, Belçika ve Avusturya'daki kişisel performansları, orkestra şefliği ve özellikle ROLI markasının Ürün Uzmanı olarak yer aldığı sahneler ile pek çok yerde, pek çok farklı türün dinleyicisine ulaştı.

Ülke sınırlarını aşarak, yeteneği ve vizyonu ile tüm dünyada adını duyuran Eren Başbuğ'un Ayumi Ueda ve Deniz Alemdar ile birlikte gerçekleştireceği bu eşsiz performans 24 Eylül Cumartesi akşamı Maslak Uniq Hall Sahnesinde, biletler Biletix'de!