Menü
Yeni Albüm : Melbreeze: "Yok Ya"
25 Temmuz 2016 Pazartesi - 17:00 GMT
Melbreeze

Yıllardır cazla popu sentezleyip birbirinden güzel albümlere imza atan Melbreeze 7. albümü "Yok Ya!"yı müzikseverlerle buluşturdu. "Şakkadana", "Vay Hayvan Vay" ve "O Biçim" şarkılarından oluşan "Yok Ya!" EP'sinin kayıtları, mix ve mastering'i Frank Sinatra, Rolling Stones, Michael Buble ve Rihanna gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin de albümlerinin hazırlandığı Los Angeles East West Stüdyoları ve Kinsey Stüdyoları'nda yapıldı.


Daha önceki albümlerinde hepimizin bildiği şarkıları coverlayan Melbreeze 7. albümünde yeni şarkılar da yer alıyor. "O Biçim" ve "Vay Hayvan Vay" şarkılarında söz - müzik Emre Aksu imzası taşırken, "Şakkadana" şarkısı da yine söz Emre Aksu, Dan Armaenca imzası taşıyor. Albümün prodüktörlüğünü aynı zamanda albümde elektro bas gitar da çalan Yellow Jackets grubunun kurucusu Jimmy Haslip yaptı.

Rüya takım Melbreeze için biraraya geldi!

"Yok Ya!", klavyede Tribal Tech ve Human Element grubunda yer alan ve Oceans 11 - 12 ve 13 filmlerinin soundtrack'i ile hepimizin tanıdığı Scott Kinsey, davulda ise Eros Ramazotti, Tiziano Ferro, Anita Baker, Natalie Cole,Chick Corea gibi isimlerin davulcusu Gary Novak ve efsanevi davulcu Gergo Borlai, gitarda Toni Braxton ve Nelly Furtado ve Sting'le yaptığı çalışmalardan tanıdığımız Oz Noy , perküsyonda Sezen Aksu ile yaptığı çalışmalardan hepimizin yakından tanıdığı Arto Tunçboyacıyan ve tulum ve kemençede de Selim Bölükbaşı gibi usta müzisyenleri bir araya getiren bir albüm oldu.

İlk olarak iTunes'da yayımlanan "Yok Ya!" çıktığı günden itibaren en çok satan albümler listesinde ilk 10 içerisindeki yerini koruyor.

Albümün çıkış şarkısı "Şakkadana"nın video klibi de sanatçının resmi youtube kanalı https://www.youtube.com/MelbreezeMusic üzerinden yakında müziksevelerle buluşacak...