Menü
Röportaj : Selen röportajı!
12 Temmuz 2016 Salı - 21:07 GMT
Selen

Avrupa Müzik etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alan "Şahane Ben" adlı 4 şarkılık ilk projesiyle müzikseverlere "merhaba" diyen Selen şarkılarını ve gelecek planlarını yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Müzikle uğraşmaya küçük yaşlarda İstanbul Radyosu'nda kadrolu sanatçı olan dedem sayesinde başladım. İleriki yıllarda sanatçı dostlarımın desteğiyle albüm yapma kararı aldım.

Selen

"Şahane Ben" adlı projenin hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

"Şahane Ben" adlı projenin hazırlık aşaması yaklaşık bir buçuk sene sürdü. Projede Şebnem Sungur, Gökhan Tepe, Erhan Bayrak, Barış Özesener, Fatih Ertür gibi değerli müzisyen dostlarımla çalıştım. Sevgili firmam Avrupa Müzik desteğiyle albüm müzik platformlarında yerini aldı.

Şebnem Sungur, Gökhan Tepe ve Erhan Bayrak ile yollarınız nasıl kesişti, bundan sonra birlikte çalışmalarınız devam edecek mi?

Aslında bu albüm bir zincirleme albümdür. İlk iletişimim sevgili Şebnem Sungur ile oldu. Akabinde sevgili Gökhan Tepe ve canım aranjörüm Erhan Bayrak ile yollarımız kesişti. Bu sektörde bahsi geçen müzisyen dostlarımla çalışmak isteyen bir çok sanatçı var, bu şansa nail olsan nadir insanlardanım. Bu şansı bir kez yakalamışken ikinci bir şansı yakalamak için tabii ki çaba sarf edeceğim.

"Şahane Ben" adlı şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

Sevgili Şebnem Sungur'la görüşmelerin akabinde sıra albümde yer alacak şarkıları belirlemeye gelmişti. İşin en zor ve en can alıcı noktası burasıydı benim için. Şarkıların hepsi o kadar güzeldi ki seçmekte bayağı zorlandım. Sonunda repertuar hazırdı. "Şahane Ben" bu repertuarda zevkle okuduğum dört şanslı şarkıdan biriydi.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve projeni hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Tabii ki müzikle ilgilendiğimde tarzından etkilendiğim isimler oldu. Bunların başında sevgili Sezen Aksu yer almakta. Sezen Aksu benim için önemli bir idoldür. Kendi jenerasyonumda ise Gülşen ve Demet Akalın severek dinlediğim sanatçılardandır.

"Şahane Ben" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

"Şahane Ben" aslında hikayesi olan bir klip değil. Amaç şarkıdan önce benim yüzümü dinleyenlere tanıtıp, Selen adını kavratabilmek oldu. Bu klipte sevgili Deniz Akel ile birlikte çalıştık. Deniz Hanım klipte farklı tarzlardaki Selen'i izleyenlere göstererek her kadının farklı tarzlarda  da şahane olduğunu bir kez daha vurgulamış oldu.

Bundan sonra hangi şarkına klip çekilecek?

Benim gönlümde yatan şarkı "Vaktidir Ayrılığın" olmasına  rağmen gidişat "Boşver" gibi görünüyor.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Sıla ve Erol Evgin Altın Düetler son zamanda severek ve beğenerek dinlediğim albümler arasında. Bence son dönemde yapılan ortalama kalitedeki albümlerin üstündeler.

Sahne almaya başlayacak mısın? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Uzun yıllar İstanbul gece hayatında sahne tecrübem oldu. Albüm dolayısıyla bir süre ara verdiğim sahne hayatıma kısa süre içerisinde güzel sürprizlerle dönüş yapacağım.