Menü
Yeni Single : Buket Kaya'nın ilk maxi single çalışması: "Gel"
01 Temmuz 2016 Cuma - 23:46 GMT
Buket Kaya

Buket Kaya'nın üç şarkıdan oluşan "Gel" adını verdiği ilk single çalışması Yücelen Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Henüz on yaşındayken, Sinop Belediye Konservatuarı'nda bağlama dersleri alan ve Türk Sanat Müziği Çocuk Korosunda yer alarak müzik eğitimine başlayan Buket Kaya, sonrasında Trt Gençlik Korosu'nda müzik çalışmalarına devam etti ve keman dersleri almaya başladı...

2011 yılında kurdukları "Grup Hasbihal" adını verdikleri müzik grubunun solistliğini yaparak, pek çok konserde sahne aldı.

2013 yılında çalışmaya başladığı vokal koçu olan ünlü müzisyen ve yorumcu Emre Yücelen'in kendisini beste yapmaya teşvik etmesi ile bestecilik yönünü geliştirip albüm yapmaya karar verdi.

Buket Kaya'nın maxi single projesinde sözü ve müziği kendisine ait olan "Hayra Gider" ve "Neden" isimli şarkıları ile sözü kendisine ait olan, müziğine ise Emre Yücelen ile birlikte imza attıkları single projesine adını veren "Gel" isimli üç şarkı yer alıyor. Tüm şarkıları aranjesi Emre Yücelen tarafından yapıldı.

Canlı enstrüman kayıtlarına, Türkiye'nin değerli müzisyenleri Uğur Varol, İsmail Soyberk, Doruk Cebi, Hasan Gözetlik, Cengiz Ercümer, Altuğ Öncü ve İstanbul Strings Grubu imza attı.

Müzik Lab ve Emre Yücelen Stüdyo'da tamamlanan single kayıtları Özgün Saatçioğlu tarafından alındı.Mix ve mastering aşamasında ise Murat Yelken'in imzası bulunuyor.

2014 yılından itibaren Sinop Kültür Sanat Musuki Derneği'nde koro şefliği görevine devam eden Buket Kaya, "Gel" şarkısına çekilen ilk klibi ile çok yakında sosyal platformlarda ve tv kanallarında yerini alacak.