Menü
Yeni Single : Melis Fırat: "Çakal"
07 Haziran 2016 Salı - 00:00 GMT
Melis Fırat

Türk pop müziği; yepyeni ve renkli bir ismi Melis Fırat'ı müzikseverler ile tanıştırdı. Ege Üniversitesi Devlet Klasik Türk Müziği ve Belediye Konservatuar'ı mezunu Melis Fırat, söz ve müziği Beyza Durmaz, Ali Cem Çehreli, Canan Sezgin'e, aranjesi Turaç Berkay Özer ait olan, Bukafelos etiketli "Çakal" isimli şarkıyla müzik dünyasındaki yaz rekabetine ortak oldu.


Son derece hareketli ve güçlü yapısı ile bu yazın en çok dinlenecek şarkılarından biri olmaya aday olan "Çakal" sözleri ile de hem düşündürüyor hem de eğlendiriyor.

40 kişilik bir ekibin çalıştığı video klip, Beykoz Kundura Fabrika'sında Tamer Aydoğdu yönetmenliğinde çekildi. Cengiz Dikbaş'ın fotoğraflarını çektiği "Çakal"ın klibin de Melis Fırat, sempatik tavırları ve güzelliği ile göz dolduruyor.

Biyografi

1980 Yılında İzmir'de dünyaya geldi. İki kardeşi daha var. Babası Malatya'lı, annesi İngilizce öğretmeni olan Yunanistan Midilli göçmeni.

Ege Üniversitesi Devlet Klasik Türk Müziği Konservatuar'ı mezunu. Özle hocalardan ud, piyano, gitar ve şan dersleri aldı. Üniversite'de okurken İzmir Karşıya Spor Klübünde 5 yıl lisanslı olarak bovling oynadı. Bayanlarda takım birincilik ve ikincilikleri var. Talihsiz bir kaza sonucunda sağ bileği kırıldıktan sonra bovling sporunu bıraktı. Uzun yıllardır hem yurt içi hem de yurt dışında çeşitli sahne çalışmaları oldu.

Melis Fırat - Çakal Video Klip