Menü
Röportaj : Sedat Yeğin röportajı!
08 Haziran 2016 Çarşamba - 11:09 GMT
Sedat Yeğin

Son dönemin büyük hitlerinden "İncir" şarkısını ilk defa yorumlayan, sonrasında "Yeni Baştan" ile müzikseverlerin daha yakından tanıdığı Sedat Yeğin, yepyeni şarkısı "Ne Olur Sev"in hazırlık aşamasını ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve single yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Müziğe çocukluk yaşlarımda babamın yetenekli olmama inanması ve beni keşfetmesiyle başladım. Konservatuarı bitirmek üzereyken karar alıp İstanbul'a geldim ve ilk single çalışmam "Prova"yı yaptım.

Sedat Yeğin

"Ne Olur Sev" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Şarkının hazırlanması yaklaşık olarak 2 ay sürdü. Sözü, müziği ve düzenlemesi Hüseyin Çebişci'ye ait, Efe Demiryoğuran, Tarık Ceran ve birçok müzisyen arkadaşımla çalıştık.

"Ne Olur Sev" adlı şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

Stüdyoya gittiğim ilk gün aranjörüm Hüseyin Çebişci dinletti şarkıyı ve o an çok farklı duygular hissettim ve yorumlamak istediğimi söylediğimde oda beni destekledi ve iş bu şekilde ortaya çıktı.

"İncir" isimli geçtiğimiz yıla damgasını vuran şarkıyı ilk albümünde sende yorumlamıştın, şarkının başarısı hakkında ne düşünüyorsun?

"İncir" benim ilk yorumladığım şarkı. İlk dinlediğimde şarkının çok başarılı olacağını biliyordum. Her zaman iyi işler yapmaya devam edeceğim.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve projelerini hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Birçok isim var. Tarzları ve şarkıları hepsinin farklı. Ama ben iyi müzik yapan herkesi dinledim ve değerlendirdim. Tarkan, Sezen Aksu, Nazan Öncel, Sıla sevdiğim isimler...

"Ne Olur Sev" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

Klip yönetmenimiz İmre Haydaroğlu. Senaryosunu kendisi yazdı, bana ressam olan ve sevdiği insanla yaşadığı güzel günleri kaybeden ve ona aşkını anlatırken geçmişini izleyen bir adamı yazdığını anlattı. Beğendiğimiz senaryoyu kapsamlı bir şekilde değerlendirip bitirdik.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

Yine single olacak şarkımız hareketli bir eser. Yaz sonu çalışmamız dinleyiciyle buluşacak.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Çok güzel albümler yapılıyor. Hepsini dinlemeye çalışıyorum. Tarkan'dan Ahde Vefa ve Sıla'dan Mürekkep albümleri fazlasıyla güzel albümler.

Yıllardır sahnedesin, bu yaz için sahne programın nasıl devam edecek ve konserlerin ne zaman başlayacak?

Yazın sahnemiz devam edecek. Bodrum, Marmaris, İstanbul ve yurt dışı programlarımız var. Bu programları sosyal medya hesaplarımızdan duyuruyoruz.