Menü
Müzik Haberleri : Ayla Çelik "Bağdat" ile zirvenin sahibi!
07 Mayıs 2016 Cumartesi - 00:37 GMT
Ayla Çelik

Türk pop müziğinin zirveden inmeyen hit şarkılarında imzası olan, ödüllü şarkı yazarı Ayla Çelik, bu kez "Ben" albümüyle zirvede! Geçtiğimiz Ocak ayında ikinci albümü "Ben"i dinleyici ile buluşturan aşk şarkılarının sevilen kalemi Ayla Çelik, albümün çıkmasıyla radyo ve televizyon kanallarının yanı sıra dijital platformlarda da listelerin ilk sıralarında yerini aldı.

Beyazıt Öztürk ile düet yaptığı "Bağdat" şarkısı dinleyicilerden tam not alan Ayla Çelik'in "Aşk Şarkıları"na çektiği klip 3 ayda AylaCelikVEVO YouTube kanalında 9 milyona yakın izlendi. Dünya çapında sosyal medyada en çok paylaşım yapılan şarkıların listesi olan Spotify Global Viral 50 listesine girmeyi başaran Ayla Çelik, "Bağdat" şarkısıyla Türkiye En İyi 50 listesinde haftalardır ilk 3'te yer alırken; Türkiye Viral 50'de de üst sıralarda yer almakta.

Fizy ve Türk Telekom Müzik'te En Çok Dinlenenler ve En Çok İndirilenler listesindeki başarısıyla da adından söz ettiren Ayla Çelik, dünyanın en önemli müzik platformlarından iTunes ve Apple Music'te de "Bağdat" şarkısının her iki versiyonuyla da haftalardır rakiplerini geride bırakıp tek başına zirveye oturdu. Sevilen sanatçı ayrıca en çok kullanılan müzik uygulamalarından Shazam'da da zirvenin sahibi oldu.

KLİPSİZ 1 NUMARA!

Henüz klibi servis edilmeden radyo ve televizyon kanallarında da zirve ortağı olan "Bağdat"ın, ünlü şovmen Beyazıt Öztürk'ün de yer alacağı video klibi önümüzdeki günlerde yayında olacak...